Novinky a názory / zprávy

Čtvrtý ročník festivalu reSITE představí vítěze hackathonu Prague Hacks a Tanju Lahti z City Helsinki Urban Facts

Nadace Vodafone představila podrobnosti své spolupráce s organizací reSITE na čtvrtém ročníku festivalu reSITE. Nadace a reSITE uvedou jako hosty reSITE 2015 Tanju Lahti, Sonju Heikkila a Roba Khazzama, kteří se připojí k nejcennějšímu mobilnímu start-upu Ameriky, společnosti Uber.

EARCH.CZ , 4. 6. 2015

reSITE 2015 pod názvem “Sdílené město” bude první konferencí v Evropě, která se zaměří na průnik sdíleného (kooperativního) hospodaření, otevřených dat, architektury a udržitelného designu měst. Festival proběhne společně s dvoudenní konferencí v paláci Forum Karlín od 18. do 19. června. Během šesti dní nabídne reSITE bohatý program pro odborníky i veřejnost. Festival nabídne veřejnou cyklojízdu, premiéry filmů, profesionální workshopy a veřejné diskuze. Registrovat se můžete na www.resite.cz.

13. – 14. června proběhne ve spolupráci reSITE s Nadací Vodafone, Fondem Otakara Motejla a StartupYardem Prague Hacks - největší open data hackathon v historii Prahy pod názvem “Sdílené Město: Otevřená data pro lepší život ve městě”. Vítězové představí svou práci na konferenci reSITE v pátek 19. června v 14:00 během panelu “Hacked metropolis”. Více informací na praguehacks.cz

Tanja Lahti, projektová manažerka City Helsinki Urban Facts, je zodpovědná za statistiky města, průzkumy a informační služby s důrazem na otevřená data a otevřený přístup. Lahti povede workshop Otevřená data pro Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy ve středu 17. června, v němž se zaměří na efektivní využití otevřených dat při správě měst. Tanja Lahti také 18. června 2015 představí v paláci Forum Karlín výsledky své práce.

Sonja Heikkila, Senior Advisor v Tekes, díky otevřeným datům zcela zásadně změnila dopravu v Helsinkách, když uvedla mobilní platformu, která v reálném čase vybírá nejrychlejší nebo nejlevnější způsob dopravy. Heikkila promluví v pátek 19. června v 11:10 v paláci Forum Karlín o svém novátorském přístupu během speciálního setkání, které se nepochybně stane jedním z vrcholů této významné mezinárodní události.

Technologický start-up Uber nabídne všem účastníkům konference reSITE slevu 350 Kč na první jízdu. Rob Khazzam, ředitel pro expanzi společnosti Uber, promluví o spojení dat, technologií a dopravy ve čtvrtek 18. června 2015 ve 14:30 v paláci Forum Karlín. V 19:00 potom promluví v klubu Maharal pražského hotelu Emblem.

PODPORUJÍ reSITE

reSITE 2015 se uskuteční za podpory Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy, Nadace Vodafone a Penta Investments. reSITE je neziskovou organizací, která se zaměřuje na zkoumání a navrhování spolupráce, která přinese město, které je vhodnější k životu, konkurenceschopné, odolné a nabízející spravedlivé podmínky. Registrace na reSITE je skvělým způsobem, jak podpořit mladou organizaci a dozvědět se, jak otevřená data a mobilní aplikace mění naše životy i podobu měst, v nichž žijeme.

REGISTROVAT SE MŮŽETE NA WWW.RESITE.CZ

KDY A KDE

18. – 19. června 2015

Forum Karlin, Praha 8

Dotazy k registraci: info [at] resite.cz

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 4. 6. 2015
  • zdroj: * Tisková zpráva

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři