Novinky a názory / zprávy

Informační centrum ČVUT přesídlí do solárního domu uprostřed kampusu

Dne 3. prosince 2014 bude slavnostně otevřeno nové Informační centrum Českého vysokého učení technického v Praze, které bude umístěno v prostorách energeticky soběstačného domu AIR House před Fakultou stavební ČVUT.

Kateřina Rottová , 28. 11. 2014

Informační centrum ČVUT bude umístěno v „inteligentním“ domě studentů ČVUT, s nímž získali celkové třetí místo na mezinárodní soutěži Solar Decathlon, která se konala v říjnu loňského roku v Kalifornii. V letošním roce získal tým studentů Ekologického Oskara v rámci E.ON Energy Globe Award ČR 2014 v kategorii Mládež.

Takto úspěšný studentský projekt bude coby Informační centrum prezentovat ČVUT přímo uprostřed kampusu, aby byl inspirací pro další studenty a u veřejnosti vzbuzoval povědomí a zájem o solární energii a architekturu šetrnou k přírodě. Informační centrum by mělo být bránou k fakultám ČVUT a zároveň poskytovat základní informace o ČVUT směrem k dalším cílovým skupinám z řad veřejnosti. Věříme, že se tímto krokem zvýší povědomí o ČVUT a zájem o studium technického školství.

Slavnostního otevření Informačního centra se zúčastní rektor ČVUT prof. Petr Konvalinka, děkani fakult a další významní zástupci z ČVUT a akademické sféry. Pozván byl také ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek, ministr životního prostředí Richard Brabec, starosta Městské části Praha 6 Ondřej Kolářa další významní představitelé vědeckého a kulturního života včetně zástupců průmyslových partnerů ČVUT.

Více o domě AIR House najdete na http://www.airhouse.cz/

  • autor: Kateřina Rottová *
  • publikováno: * 28. 11. 2014
  • zdroj: * Fakulta architektury ČVUT v Praze

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři