Novinky a názory / zprávy

Registrujte se na konferenci a workshop MODULARCH

Chcete se seznámit s aktuálními trendy v modulární architektuře? Na konferenci modulARCH se představí špičky současné modulární architektury v ČR i ve světě. Jednotlivých blocích se tak budete moci seznámit s možnostmi oživení a řešení veřejných prostor, seznámíte se se vznikem českého pavilonu EXPO 2015 a poznáte světově uznávané modulární architekty a jejich projekty. Zlatým hřebem festivalu se stane přednáška chilského architekta Sebastiana Irarrazavala, který je svými nejen modulárními domy známý po celém světě.

EARCH.CZ , 24. 3. 2015

Podoby současné modulární architektury

Konference a její program představují vrchol celého festivalu MODULARCH a jeho nejvýraznější prvek jak z hlediska odbornosti, tak i dosahu v médiích. Jednotlivé bloky se budou věnovat modulární architektuře v kontextu veřejného prostoru, pavilonu EXPO 2015 jako příkladu možností současné modulární architektury a modulární architektuře v kontextu sociálně potřebných a veřejných staveb. Konference a její program představují vrchol celého festivalu a jeho nejvýraznější prvek.

Konference se koná 23.4.2015 v pavilonu A Brněnského výstaviště.

Více informací včetně registračního formuláře naleznete ZDE.

Modulární věž pro Brno

Třídenní studentský workshop ve spolupráci s FAST VUT Brno v prostorách moravské galerie pdo vedením respektovaného chilského architekta.

Workshop se koná 23. – 25. 04. 2015 v prostor8ch Moravské galerie v Brně

Architekt Irarrazaval v Brně povede se svojí krajankou architektkou Ximenou Garcia-Huidobro třídenní studentský workshop na téma Modulární věž pro Brno, který se odehraje 23 -25. 4. 2015 ve spolupráci s FAST VUT Brno v prostorách Moravské galerie. Studentský workshop přímo naváže na konferenci a bude se věnovat problematickým místům v Brně, vybraným ve spolupráci s dalšími organizátory akce. Workshop bude v tématu Modulární věž pro Brno zkoumat možnosti oživení městského prostoru pomocí modulární architektury.

Cílem workshopu bude analyzovat, jaká řešení jsou pro moduly vhodná, seznámit se s jejich možnostmi a omezeními a vytvořit jednoduchý návrh na oživení konkrétních lokalit v Brně. Vše bude probíhat v konzultacích s vedoucími workshopu, které doplní pedagogové VUT.

Účastníci workshopu: Studenti architektury a stavitelství a mladí architekti do 5 let po absolvování. Hlavními lektory workshopu budou respektovaný chilský architekt Sebastian Irarrazaval a Ximena Garcia Huidobro.

Více informací včetně registračního formuláře naleznete ZDE.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři