Novinky a názory / zprávy

V Liberci proběhne 24. ročník studentské soutěže o nejlepší projekty Ještěd f kleci

Ještěd f Kleci je soutěž na půdě Fakulty umění a architektury Technické univerzity v Liberci pořádaná jejími studenty. Tentokrát byl průběh soutěže na dlouhou dobu zahalen pod rouškou tajemství, což reflektuje i záhadný vizuál s Ještědem v mlze.

Ještěd f Kleci , 20. 6. 2020

Jelikož jsme uplynulý semestr všichni absolvovali „s klece“, rozhodli jsme se i pro netradiční formu a nový název Ještěd s Klece! Mimořádný 24. ročník Ještědu s Klece bude online zakončením letního online semestru. Studentské projekty budou vystaveny cestou, skrze kterou „s klece“ na dálku vznikaly.

Ještěd s Klece začíná ve středu 24. června a vyvrcholí vyhlášením vítězů v pátek 26. června! K netradičnímu (a doufáme, že již neopakovatelnému) ročníku patří i netradiční program. Letos jsme upustili od koncertů a Ještěd s Klece zahájíme noční procházkou za východem slunce. 

Ve čtvrtek se potkáme v místním kině Varšava na promítání filmu, jehož název je stále zahalen pod rouškou tajemství. Snažíme se tímto bodem v programu podpořit místo, které nám je milé a jehož osud nám není lhostejný. 

Páteční dopoledne bude ve znamení workshopů. Park nad univerzitou se promění v dílnu ručního papíru a svíček. V pátek se také skrze videohovor setká porota, která „s klece“ rozhodne o vítězích mimořádného ročníku. Tohoto nelehkého úkolu se nebojí: Michaela Horáková z mh architects, architektka, teoretička a básnířka Anna Beata Háblová, Richard Heger z RicharDavidArchitekti, teoretička a kritička současného umění Silvie Šeborová a konceptuální umělec Jan Nálevka. 

Vyhlášení nominovaných a vítězných projektů v kategoriích umění a architektura proběhne nad ohništěm u Skautské studánky, v pozdních nočních hodinách odtud doputujeme na afterparty do klubu Vokno, kde uplynulý ročník opět zahalíme do mlhy. 

Ještěd s Klece bude melancholickým nahlédnutím do klece, ze které jsme již venku a zpátky do ní nechceme! Přijďte si na www.jestedfkleci.cz prohlédnout semestrální projekty, které studenti FUA TUL tvořili  „s klece“!

Klíčová slova:

Ještěd F kleci

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři