Novinky a názory / zprávy

V srpnu CAMP nabídne letní kino nebo komentovanou vyjížďku v architektonické tramvaji

Srpnový program Centra architektury a městského plánování (CAMP) bude ve znamení letního kina. Každou středu a neděli se budou na venkovním plátně promítat české filmy, které se natáčely v Praze a architektura metropole a známá pražská místa v nich hrají hlavní roli. Na stříbrném plátně se tak objeví Střelecký ostrov, Státní opera, Národní třída, Masarykovo nábřeží, legendární knihkupectví v Kaprově ulici nebo restaurace U Dvou koček na Uhelném trhu. Pražskou architekturu před filmem představí spisovatel a učitel Ladislav Čumba. Vedle letního kina mohou lidé vyrazit na komentovanou vyjížďku takzvanou architram. Historií pražské kolejové MHD od koňky k metru v rámci vyjížďky představí 20. srpna architekt Petr Kučera.

Centrum architektury a městského plánování (CAMP) , 8. 8. 2019

Letní kino v CAMPu zahájí ve středu 7. srpna film Šeptej režiséra Davida Ondříčka a promítat se bude v atriu legendárních pragerových kostek, jak se sídlu CAMPu přezdívá. Během měsíce pak budou následovat kultovní české snímky jako Kulový Blesk, Vrchní, prchni!, Příběhy obyčejného šílenství, Akumulátor 1, Samotáři a Na střeše. Projekci bude předcházet povídání učitele Ladislava Čumby, který okomentuje pražskou architekturu a místa metropole z filmu. „Prázdninový režim přináší do CAMPu odlehčený program. Kino, v rámci kterého promítáme během roku filmy a dokumenty spojené se světovou architekturou, se změnilo na venkovní letní kino s filmy z prostředí Prahy. Chceme do venkovního areálu Emauzského kláštera pozvat veřejnost. I proto jsme v dubnu odstranili mříž po jeho obvodu,“ vysvětluje Marek Vácha za IPR Praha.  

Foto: eArch

Do historie pražské kolejové MHD zasvětí architekt a popularizátor Petr Kučera návštěvníky komentované projížďky architektonickou tramvají, která již několik měsíců brázdí ulicemi Prahy. Jak se rozvíjela pražská tramvajová síť, kdo za tím zprvu stál, jak vznikl dnešní Dopravní podnik hl. m. Prahy a jak byla městská doprava monopolizována a komunalizována? Odpovědi na tyto otázky se lidé dozví během projížděk 20. srpna od 17:45 a 18:45. 

Letní kino i komentované projížďky architram jsou pro všechny zdarma. Pro vyjížďku je nutné se předem registrovat.

Foto: eArch

Klíčová slova:

CAMP

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři