Novinky a názory / zprávy

Za kolik koupíte pozemek v Praze? Cenová mapa nyní ve vašem mobilu

Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy zveřejnil novou mapovou aplikaci pro mobilní zařízení. Pomocí cenové mapy získáte představu o tom kolik stojí pozemky v jednotlivých částech Prahy.

EARCH.CZ , 12. 5. 2016

Přemýšlíte o tom, že si v Praze postavíte dům a nevíte, co váš rozpočet dovolí? Nová aplikace Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy přináší všechny důležité informace o cenách pozemků přímo do mobilního telefonu ve vaší kapse.

Populární aplikace zobrazuje rámcovou cenu parcely přepočtenou na metr čtvereční. Poslouží tak především soudním znalcům, realitním makléřům, developerům nebo majitelům nemovitostí. Zajímat bude ale i běžné občany, kteří uvažují o koupi domu nebo městským částem, které uvažují o prodeji pozemků.

„Jedná se o suverénně nejpopulárnější mapu, kterou nabízíme,“ uvádí Jiří Čtyroký z Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy.

Aplikace je zároveň propojena s databází katastru nemovitostí, což umožňuje jedním kliknutím najít vlastníka jakékoli pražské parcely včetně jejího povoleného využití v platném územním plánu. Prohlížet mapu je možné rovněž offline. Mapové podklady lze totiž stáhnout přímo do telefonu. To umožňuje práci i na odlehlých místech, bez nutnosti připojení.

Aplikace s názvem „Cenová mapa Prahy“ je k dispozici zdarma na třech hlavních mobilních platformách – iOS, Android a Windows.

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 12. 5. 2016
  • zdroj: * Tisková zpráva

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři