Technologie / služby

Inovativní beton společnosti CEMEX splňuje specializované potřeby největší soukromé elektrárny v Izraeli

Společnost CEMEX dodává 20.000 m³ transportního betonu pro novou elektrárnu s výkonem více než 800 megawatt jižně od izraelského města Ashkelon.

CEMEX , 22. 10. 2012

Jedná se o největší soukromé zařízení na výrobu energie v Izraeli, které pojme 12 plynových turbín a 2 parní turbíny - navržené s použitím technologie kombinovaného cyklu - a bude produkovat přibližně 8% z celkové výrobní kapacity elektrické energie v Izraeli.

Speciálně pro tento projekt společnost CEMEX provedla zvláštní úpravu betonu podle regionálních klimatických podmínek, pracovních postupů a vlastností místního cementu. Vzhledem k tomu, že elektrárna je blízko moře, společnost použila vybrané přísady pro zlepšení hydroizolace, dlouhodobé životnosti a odolnosti vůči mořskému prostředí.

Jedním z typů betonu, který CEMEX pro splnění specifických potřeb tohoto projektu dodal, je Eco-Betonal, sofistikovaný, průlomový, inovativní samozhutnitelný beton. Eco-Betonal je samoopravný beton s vysokou životností, který nabízí dosud nepoznanou kvalitu tvorby pláště a přilnavosti k oceli. Díky svým ekologickým kvalitám je Eco-Betonal všeobecně považován za jeden z maximálně „zelených“ betonů.

CEMEX neustále pracuje na vývoji řešení pro stále složitější výzvy ze strany svých zákazníků, využívá svých dlouholetých zkušeností, celosvětového fondu znalostí a vyspělé odbornosti a nabízí tak rostoucí škálu na míru šitých speciálních betonových produktů s cílem vyhovět rozmanitým potřebám každého zákazníka.

CEMEX je přední celosvětový výrobce a dodavatel betonových směsí, cementu, kameniva, přísad a dalších stavebních materiálů. Poskytuje vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby zákazníkům a komunitám ve více než 50 zemích. V České republice CEMEX provozuje 56 betonáren, 7 štěrkoven, 5 kamenolomů a cementovou mlýnici.

 

  • autor: CEMEX *
  • publikováno: * 22. 10. 2012

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři