Technologie / služby

Modulární dům a dřevostavba v jednom

Systém Box House originálně kombinuje princip dřevostavby a modulární výstavby. Na rodinných domech, realizovaných tímto systémem, se široce uplatňují sádrovláknité desky Fermacell, které jsou použity na stropech, opláštění příček i na podlahách.

Fermacell , 7. 9. 2011

Box House představuje novou možnost výstavby nízkoenergetického domu, sestaveného z modulů – boxů, jež jsou zhotoveny v továrně a jsou k sobě spojovány tak, aby tvořily nosnou obvodovou konstrukci stavby. Moduly/boxy jsou tvořeny dřevěnými a ocelovými prvky a základní rozměr tohoto modulu je 800x600x3000 mm. Výhodou systému je, že se stavbou obvodových vnitřních stěn lze rovnou tvořit interiér domu v podobě vestavěného nábytku.

Jednotlivé boxy jsou kotveny na železobetonový základ a investor je může ponechat uzavřené nebo si je může otevřít a využít k rozmístění interiérových prvků, úložných prostorů apod. Interiér následně může měnit a přizpůsobovat vyklápěním či vysouváním vystavěného nábytku dle měnících se potřeb. Systém má řadu dalších výhod – domy jsou obvykle bezbariérové, odpadají stavební „mokré“ práce a celková doba výstavby je kratší než u klasického rodinného domu. Dům Box House je možné okamžitě obývat a interiér si investor může utvářet dle libosti a dle měnících se potřeb. Domy z tohoto systému jsou nízkoenergetické, na přání klienta je lze realizovat také ve standardu pasivních objektů.

Samozřejmostí je použití ekologických materiálů, výjimečná požární odolnost a plnění současných tepelně technických požadavků - jako izolant jsou ve stěnách použity foukané celulózové izolace ISOCELL.

Z realizací Mera Trade a týmu designéru Sense of living je patrné, že důraz je kladen na kvalitní architekturu, design a zpracování domů. I u nyní dokončovaných rodinných domů v Tuchlovicích se na malém prostoru zastavěné plochy domu podařilo uskutečnit velkorysé dispoziční uspořádání. V části domu je otevřený prostor obytné části spojený s kuchyňskou linkou a jídelnou a součástí tohoto prostoru jsou v rámci konstrukčního systému Box House uloženy všechny potřebné součásti - vysoké spotřebiče kuchyňské linky, knihovna s TV-setem a úložné prostory k jídelně. Další část domu slouží jakou soukromá část s ložnicemi a koupelnou, v zadní části jsou situovány dva dětské pokoje s přístupem do společné koupelny. V interiéru pokojů jsou zakomponovány boxy, které slouží jako úložné prostory a nika pro psací stůl. Dům obsahuje i technickou místnost s veškerým technickým zázemím včetně prostoru pro praní a sušení prádla. Díky systému Box House a navrženému uspořádání bylo dosaženo vysokého standardu bydlení na ploše 130m2.

Klíčová slova:

Generální partner
Hlavní partneři