Technologie / produkty

Nové fasádní desky se zajímavým 3D efektem

Fasádní desky Cembrit Patina jsou oblíbené pro svůj atraktivní přirozený vzhled, nehořlavost, nízkou hmotnost, vysokou pevnost, nulové nároky na údržbu a dlouhou životnost. Jsou vyrobeny z vláknocementu, který je ideálním materiálem pro obklad větraných fasád u dřevostaveb. Novinkou pro letošní rok jsou různé varianty struktury povrchu těchto oblíbených desek.

Swisspearl Česká republika a.s , 23. 4. 2020

Cembrit Patina Original – nejoblíbenější desky s jemně broušeným povrchem, který zvýrazňuje přirozenou strukturu vláknocementu.

Cembrit Patina Rough – desky s pískovaným povrchem, který vychází ze struktury erodovaného pískovce.

Cembrit Patina Inline – silnější desky, kterým zajímavý 3D efekt dodávají sofistikované linie, vytvořené tak, aby odváděly vodu z povrchu desky a usnadnili montáž profilované desky.

Cembrit PatinaFoto: eArch

Všechny tři varianty desek jsou inspirované přírodou, jejími barevnými tóny a povrchovou strukturou přírodního kamene. Díky tomu jejich přirozený vzhled vyniká v kombinaci se dřevem.

Stejná barevnost různých struktur povrchů umožňuje desky vzájemně kombinovat a zajímavě tak členit fasádu domu. Můžete zvolit mezi různými barevnými kombinacemi, nebo kombinací různých povrchových struktur v jedné barvě.

Abyste si mohli lépe představit, jak různé varianty barev nebo struktury povrchu mohou ovlivnit vzhled domu, můžete vyzkoušet novou pomůcku - Cembrit Visualiser, který je dostupný na stránkách www.cembrit.cz

Cembrit PatinaFoto: eArch

Vláknocementové fasádní desky Cembrit Patina jsou vyrobeny z přírodních surovin, jsou zdravotně nezávadné, odolné proti plísním a hmyzu. Instalují se formou provětrávané fasády.

Na rozdíl od tepelné izolace opatřené omítkou má větraná fasáda hned několik výhod. Větranou mezerou přirozeně stoupá vzduch vzhůru. V letních měsících tento přirozený pohyb snižuje přehřívání interiéru. Naopak v chladnější části roku tento pohyb vzduchu zmenšuje kondenzaci vlhkosti z interiéru ve vrstvách izolace. Tato vlhkost vzniká naší činností - praním, vařením, mytím. Další významnou výhodou je utlumení hluku přicházejícího z vnějšího prostředí do domu. Kombinace měkké izolace a pevného materiálu fasádních desek, navíc ve spojení se vzduchovou mezerou, je z akustického hlediska nejvhodnějším řešením. Kvalitnější ochrana pro samotnou izolaci pevnými fasádními deskami je samozřejmostí.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři