Technologie / produkty

Nový kabát prodejny Baťa v pražském obchodním centru Palladium se stavební chemií Ceresit

Společnost Baťa, která je v soukromém vlastnictví rodiny Tomáše Bati, je v současné době největším světovým výrobcem a prodejcem obuvi. V České republice tvoří obchodní divizi vice než 90 prodejen a zcela nová tvář prodejny v OC Palladium Praha se veřejnosti poprvé představila v dubnu letošního roku.

Ceresit , 16. 10. 2012

Antracitové spáry na dlažbě rekonstruované prodejny jsou jediným viditelným prvkem ze sortimentu stavební chemie Ceresit, penetrace a lepicí malta zůstaly jako vždy očím zákazníků skryté.

Obchodní centrum PALLADIUM vyrostlo na pozemku bývalých kasáren Jiřího z Poděbrad na náměstí Republiky v Praze, v květnu 2005 byla zahájena stavba a v říjnu 2007 bylo PALLADIUM slavnostně otevřeno pro veřejnost. Od té doby je budova nákupního centra významnou a nepřehlédnutelnou dominantou centra města. Prodejna Baťa samozřejmě nemůže v tak významném centru chybět a zcela novou tvář této prodejny realizovala na jaře 2012 v roli generálního dodavatele rekonstrukce společnost FILMONT z Valašských Klobouk. Dodavatelem dlažby Cercom a stavební chemie Ceresit byl Keraservis s.r.o..

KERASERVIS se v obchodu s koupelnami a interiéry pohybuje déle než jednu dekádu a hlavními směry jeho činnosti jsou distribuce, projekty a maloobchod. Společnost má vzorkovny v Praze, Brně a Bratislavě, v Brně byl v loňském roce dokončen nový centrální sklad. „Pro prodejnu Baťa v OC Palladium Praha jsme dodávali dlažbu a stavební chemii Ceresit. Použita byla italská dlažba Cercom Genesis Mineral 60x60 Rett, tato velkoformátová slinutá keramická dlažba působí velmi moderně a její krása na velkém prostoru prodejny skutečně vynikne. U stavební chemie Ceresit oceňujeme ucelený sortiment, systémový přístup a špičkovou kvalitu.“, řekl vedoucí brněnské prodejny Keraservis pan Petr Ptáček.

Realizační firma FILMONT vznikla v roce 2000 nejprve jako fyzická osoba a od roku 2005 jako právnická osoba FILMONT, s.r.o. se specializací na suchou výstavbu, v roce 2004 se činnost rozšířila o kompletní dodávku staveb a rekonstrukcí budov průmyslové, občanské, bytové výstavby a rodinných domů. V současné době ve firmě pracuje 25 kvalifikovaných zaměstnanců různých profesí na HPP. Společnost má zavedený systém managementu jakosti dle ČSN EN 9001 a je členem Cechu sádrokartonářů České republiky a členem Hospodářské komory České republiky. V roce 2010 otevřela stavebniny v Bylnici s širokým sortimentem stavebních materiálů, izolací, zateplovacích systémů, zdících materiálů, sypkých hmot apod.

FILMONT má s realizací obchodních jednotek bohaté zkušenosti, pro akciovou společnost Baťa realizuje nové prodejny na území České republiky i na Slovensku, v posledních letech stavebně připravovala například prodejny Baťa v Prievidzi, Bratislavě, Žilině, Nitře, Trenčíně, Hradci Králové a Praze. „Italskou dlažbu jsme při rekonstrukci prodejny v OC Palladium lepili a spárovali na ploše 260 m2 se stavební chemií Ceresit. Spárovací hmota Ceresit CE 33 Super a silikon Ceresit CS 25 mají shodný antracitový odstín, jako lepidlo byla použita malta Ceresit CM 17 Stop Dust.“, uvedl Michal Bližňák z technického oddělení FILMONT.

Jako penetraci použili pracovníci firmy FILMONT hloubkový penetrační nátěr Ceresit CT 17, který je určen pro penetrační nátěry podkladů v interiéru i exteriéru před lepením keramických obkladů a dlažby, ale také před vyrovnáváním podlah, stěrkováním, malováním, natíráním a lepením izolačních desek. Penetrační nátěr CT 17 účinkuje hloubkově na horní hraně dané konstrukce, zpevňuje povrch, zvyšuje pevnost, přilnavost a snižuje nasákavost.

„V prostorách rušného obchodního centra jsme ocenili minimální prašnost lepicí malty Ceresit CM 17 Stop Dust při míchání, manipulaci a transportu. Malta má navíc vysokou přilnavost, je flexibilní a je schopna kompenzovat do určité míry deformace podkladu.“, zmínil hlavní přednosti použité malty Michal Bližňák.

Podle ČSN EN 12004 je použitá lepicí malta zařazena do třídy C2T, tj. minimální hodnota pevnosti v tahu je větší nebo rovna 1 N/mm2. Pro třídu S1, do které patří také malta Ceresit CM 17 Stop Dust, je příčná deformace v intervalu 2,5 až 5 mm, riziko poškození lepené dlažby je tedy používáním flexibilní malty výrazně zredukováno.

Použitá cementová spárovací hmota Ceresit CE 33 Super je ideálně hladká a splňuje požadavky normy ČSN-EN 13888:2009 – třídy CG2 A, tj. jedná se o spárovací hmotu s vysokou odolnosti proti oděru. Předností je i její vysoká stálost barev. Možnost barevné shody použité spárovací hmoty a sanitárního silikonu Ceresit CS 25 byla další předností použité stavební chemie.

Dodavatel dlažby a stavební chemie Ceresit Keraservis Brno

Generální dodavatel realizace Filmont Valašské Klobouky

Dlažba Cercom Genesis Mineral 60x60 ret., 260m2

Penetrace Ceresit CT 17

Lepicí malta Ceresit CM 17 Stop Dust

Spárovací hmota Ceresit CE 33 Super, odstín antracit

Silikon Ceresit CS 25, odstín antracit

  • Země: Česká republika (Česko)
  • Generální dodavatel: FILMONT,s.r.o.
  • Subdodavatel: Keraservis s.r.o.
  • Město: Praha
  • Realizace: 2012
  • autor: Ceresit *
  • publikováno: * 16. 10. 2012

Klíčová slova:

prodejna

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři