Technologie / IT

Zamezení nabourání do sítě přes tisková zařízení

Elektronické toky dat se v dnešní době stávají klíčovou součástí pracovního i soukromého života. Zároveň ovšem představují potenciální riziko v případě zneužití třetí osobou. Za vstupní bránu do sítě, kterou procházejí citlivé informace, je v mnoha případech nezabezpečené tiskové zařízení, které představuje pohodlnou cestu, jak se do soukromých dat nabourat.

HP , 16. 5. 2017

Rizika spojená s tiskovými zařízeními si uvědomuje málokdo. Statistiky hovoří jasně: jen asi dvě procenta všech tiskáren jsou dostatečně zabezpečena, přitom více než šedesát procent společností z celého světa už někdy zaznamenalo únik dat související s tiskárnami.

Jejich zranitelnost spočívá v napojení na firemní či soukromou síť. Tu přitom využívají všechny pracovní nástroje od mobilů a tabletů až po počítače. Tisku přes síťové připojení se už sotva někdy vzdáme, právě proto je ale dobré uvědomit si jeho možná rizika. Stejně jako je pro nás samozřejmá ochrana počítačů, mělo by být samozřejmé i zabezpečení multifunkčních tiskáren, aby se dokázaly ubránit virům a malwaru. Tisková zařízení totiž zpracovávají a ukládají velké množství dat a úloh, a pokud nejsou zašifrována, může se k nim dostat kdokoliv.

Společnost HP proto rozjela kampaň The Wolf: Nothing is safety, která o těchto rizicích informuje a zároveň má být jejich prevencí. Ve filmovém spotu herec Christian Slater ukazuje, jak se lze v reálném čase dostat k nejrůznějším citlivým údajům. HP poskytuje několik nástrojů pro ochranu tiskových zařízení, od centrální správy po poradenství v oblasti zabezpečení tisku. Tiskárny HP Enterprise pak samy odhalí útok a ochrání data díky softwaru, který zabezpečuje celou síť. O redukci počtu případů, při kterých se citlivá data dostávají do nesprávných rukou, se postará nástroj HP AC Secure Pull Printing, který zajistí, aby byla úloha vytištěna až po úspěšném přihlášení uživatele na tiskovém zařízení a nedošlo tak k častému omylu, kdy vytištěné dokumenty zůstanou ležet v tiskárně.

The Wolf: Nothing is safety

  • autor: HP *
  • publikováno: * 16. 5. 2017

Klíčová slova:

HP tiskárny hardware ochrana dat

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři