Události /

Bernard Leupen v Praze - přednáška a projekce filmu

Srdečně zveme k účasti na přednášce Bernarda Leupena, nizozemského architekta, pedagoga a teoretika architektury, který v Praze vystoupí s přednáškou věnovanou bydlení a proměnám jeho forem v čase. Přednáška se uskuteční v úterý 22. března od 18:30 hod na Fakultě architektury ČVUT v Praze. Přednášce předchází projekce filmu Leaning Towers, který Bernard Leupen přivezl do Prahy a který zachycuje život a architektonickou tvorbu Rema Koolhaase.

EARCH.CZ , 17. 3. 2016

Kdy: úterý 22. března 2016 - 17:00 projekce filmu / 18:30 přednáškaKde: FA ČVUT v Praze – přednáškový sál 111, Thákurova 9, Praha 6

Vstup na akci je volný.Připojte se k události i na Facebooku.

Přednáška je součástí cyklu věnovaného typologii stavebních druhů, který pořádá Ústav nauky o budovách. Jednotlivé přednášky zahraničních hostů postupně představí typy budov, se kterými se v praxi i užívání setkáváme nejčastěji – bydlení, školské stavby, kanceláře aj. Cílem cyklu je představit význam typologie jako vědního oboru, popsat jaký vývoj nových typů budov a jejich kombinací lze v současném světě pozorovat a jakými metodami je možné tyto nové formy uchopovat a zkoumat. Jednu z klíčových otázek také představují možnosti propojení výzkumu s veřejnou, potažmo soukromou sférou, která tyto typy budov realizuje.

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 17. 3. 2016
  • zdroj: * Tisková zpráva

Klíčová slova:

přednáška bydlení Nizozemí film

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři