Události /

BIM ve stavebnictví

Ve dnech 24. a 25. června organizuje Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR konferenci zaměřenou na zavádění BIM do českého stavebnictví. Dvoudenní akce se uskuteční v Praze na Václavském náměstí v domě Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství. V rámci doprovodného programu konference se rovněž představí vystavovatelé minivýstavy IT ve stavebnictví.

EARCH.CZ , 22. 6. 2015

BIM (Building information modeling) znamená do značné míry revoluci ve zpracování informací ve stavebnictví a výrazné zvýšení efektivity a transparentnosti celého odvětví. BIM je jasně nastolený trend ve světovém stavebnictví a není otázka zda, ale kdy se u nás stane normou a jak na tento stav budeme připraveni.

Konference nabídne kromě aktuálních informací zejména diskuzní panely a pracovní workshopy, které se budou zabývat vztahem metodiky BIM k jednotlivým aktérům ve stavebnictví, zejména pak ve vazbě:

BIM pro výrobce

BIM pro stavební firmy

BIM ve vzdělávání

BIM pro spolupráci

Konferenci pořádá Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR ve spolupráci s Odbornou radou pro BIM, projekčním ateliérem di5 architekti, inženýři a společností Softconsult. Záštitu akci udělili Ministerstvo průmyslu a obchodu, rektor ČVUT v Praze, rektor VUT v Brně, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Český svaz stavebních inženýrů a SIA ČR – Rada výstavby.

Datum konání: 24. a 25. června 2015

Místo konání: Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, Václavské náměstí 31, Praha 1

Na konferenci BIM ve stavebnictví se neplatí vložné.

Tato akce je financována z prostředků státního rozpočtu ČR.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři