Události / architektonické soutěže

Urbanistická soutěž má městu Jihlava pomoci stanovit pravidla pro rozvoj

Město Jihlava zajímají nezávislé názory na to, jak má stanovit pravidla pro rozvojové plochy, stejně jako možnosti úprav stávajících veřejných prostranství. Pro aktuální soutěž, s termínem odevzdání návrhu do konce října, bylo vytipováno pět klíčových území. Ačkoliv je výběr zpracovatelů územních studií pomocí urbanistické soutěže nezvyklý, město v tom v případě úspěchu hodlá pokračovat.

EARCH.CZ , 13. 9. 2016

Předmětem soutěže o návrh je zpracování konceptu územní studie, který vyřeší uspořádání zástavby, dopravní obslužnosti a optimálního vymezení veřejných prostranství následujících pěti lokalit v statutárním městě Jihlava:

Špitálské předměstí (ÚS 5) Na Bělidle (ÚS 11) Handlovy Dvory (ÚS 24) Havlíčkova (ÚS 35a) Revitalizace sídliště Jihlava I (ÚS 40)

 

//-->

//-->

Základním požadavkem územní studie těchto pěti lokalit je vytvoření plnohodnotného kvalitního městského obytného prostředí, které zajistí podmínky pro bydlení v dané oblasti.

V současné době finišují přípravy na nový Územní plán Města Jihlavy, který přímo počítá se zpracováním zmiňovaných územních studií.

Návrhy budou muset být zpracovány a podány pro každou jednotlivou část samostatně. Účastníci soutěže budou moci podat návrh na libovolnou část (1. – 5.) předmětu soutěže nebo na všechny části.

Více informací na profilu zadavatele nebo na webu ČKA

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 13. 9. 2016
  • zdroj: * Tisková zpráva

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři