Nízkoenergetický rodinný dům Miškovice

Pondělí, 17. Říjen 2011 - 2:00
| Napsal:

Cílem návrhu bylo vytvoření menšího jednopodlažního RD, který svým rozsahem, mírou komfortu a v neposlední řadě architektonickým ztvárněním odpovídá představám a potřebám dnešní mladé rodiny.

Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha – Miškovice
Ulice, číslo Za Panskou Stodolou
Datum projektu 2010
Datum realizace 2012
Užitná plocha 181.97m2
Zastavěná plocha 229.60m2

Jedná se o dům jehož základem je jednoduchá a logická dispozice. Páteří domu je široká chodba s velkým množstvím úložného prostoru. Skrze ni je průhled celým domem až na zahradu a zároveň se z ní dostanete do všech místností. Do ložnice s prostornou šatnou a malou koupelnou, do dvou prostorných pokojů pro děti, velké koupelny a wc, technické místnosti a to celé uzavírá obývací pokoj s obytnou kuchyní a jídelnou.

Jednoduchost a logické rozmístění místností se projevuje na celkovém vzhledu domu, který je ve svém působení minimální až asketický.
Použité materiály: stěrka v pohledovém betonu, lepené COR-TENové pláty, prosklené plochy a doplňky z cedrového dřeva výrazně podtrhují tvarovou jednoduchost objektu.

Minimalistický kompaktní tvar domu s prosklenou jižní stěnou , použití moderních tepelně-izolačních materiálů, rekuperace a v neposlední řadě využití alternativních zdrojů energie, jako jsou tepelná čerpadla a krb s akumulační nádrží, zajišťují domu právoplatně se pyšnit označením jako nízkoenergetický.

 

Projekt vznikl s využitím ARCHICADu.

Téma "Beton v architektuře" vzniká za podpory Speciálních produktů.