Univerzitní kavárna ukrytá v areálu historické kotelny v Anglii

Středa, 20. Červen 2018 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Studenti Londýnské univerzity v Eghamu si mohou odpočinout a navštívit kulturní akce v kavárenském pavilonu. Památkově chráněnou kotelnu přestavěl v roce 2016 anglický ateliér Cartwright Pickard. Na předchozí úpravy architekti navázali použitím mědi v kombinaci se sklem a dřevem. Měděné prvky vkusně doplňují okolní cihlovou zástavbu. Budova by díky vybraným materiálům měla stárnout s grácií navzdory vlivům anglického počasí.

Kavárna Londýnské univerzity v bývalé kotelně, Cartwright Pickard © Středisko mědi
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Ateliér Cartwright Pickard
Světadíl Evropa
Země Velká Británie
Město Egham
Datum realizace 2016
Užitná plocha 255.00m2
Materiál

Pavilon spadající do památkového pásma stupně I je ukázkou citlivé přístavby. Nová budova ladí s žulovým nádvořím i přilehlými cihlovými zdmi. Předchozí úpravy na nádvoří využívaly měď, což předznamelo směřování budoucích stavebních úprav.

Střecha nového pavilonu se natahuje ke stávajícím komínům a zdůrazňuje tak vstup do dvora. Křivka střechy mění výšku a tvar, aby odpovídala památkově chráněným budovám, a vytváří dvojité zakřivení. Její zešikmený tvar formují ploché panely. Hladká měděná povrchová úprava zdůrazňuje rovinu střechy, napomáhá k plynulému přechodu a dokresluje stavební formu objektu.

med

Zvýšená střešní izolace zajišťuje optimální izolační vlastnosti budovy. Střecha klesá a vytváří tenké profilované okapy, které přirozeně umožňují odtok vody, aniž by bylo zapotřebí nevzhledných žlabů a rourových svodů. Použití mědi přispívá k vytvoření čistých, robustních a snadno udržovatelných detailů.

Předoxidovaná úprava měděného povrchu doplňuje tlumenou barevnou paletu dřevěného trámoví, oceli a skla. Vnější struktura povrchu se stojatými drážkami zvýrazňuje zakřivení dvojité monolitické střechy. Výběr materiálů vychází z přesvědčení, že budova by měla stárnout s grácií a elegantně podléhat vlivům počasí.

med

Další příklady použití mědi najdete na adrese www.copperconcept.org