Nad Prahou se rozsvítí srdce

Úterý, 11. Duben 2017 - 14:20
| Napsal: | Zdroj: Tisková zpráva

Festival reSITE rozsvítí srdce nad pražskou ulicí Milady Horákové v centru Letné. Objekt srdce zarůstající rostlinami a dráty symbolizuje anatomii města. Ta bude tématem chystané mezinárodní konference a festivalu s názvem reSITE In/visible City, jehož posláním je vylepšovat prostředí měst. Opulentní vizuální dílo vytvořila Zuzana Lednická a tým ze Studia Najbrt a je složeno ze 3D modelu, precizní ruční kresby a vrstvení typografie a grafických a výtvarných prvků.

„Města nám leží na srdci“ zní motto neziskové organizace reSITE, která se zabývá vylepšováním prostředí měst a veřejného prostoru, inovativním přemýšlením o plánování a urbanismu. „Myslíme na taková města, kde vám srdce začne tlouct rychleji. Vzrušující, plná příležitostí, kulturních hodnot a atraktivní pro nově příchozí talentované lidi,“ vysvětluje Martin Barry vizi, která motivuje reSITE k novým projektům a aktivitám. reSITE se snaží propojit různé profese ve společné diskusi o městě pro budoucí generace.

Animovaná videoprojekce zajištěná projektem Lumiverse bude k vidění 11. a 12. dubna, dále 10. května a konečně během samotných dat reSITE 21.-23. června (změna dat vyhrazena).

Výtvarný koncept je vizuální identitou mezinárodní konference a festivalu, jež do Prahy v červnu přiláká 40 světově významných architektů a architektek, starostů, urbanistů a inovátorů, spolu s 1000 hostů ze 30 zemí. Nebude mezi nimi chybět současná nejvýznamnější architektka světa Kazuyo Sejima (Kazujo Sedžima) z Japonska, držitelka obdoby Nobelovy ceny na poli architektury – Pritzkerovy ceny – anebo designérka pamětní fontány Diany, Princezny z Walesu, Kathryn Gustafson.

Na architektonickou akci s nebývale silným zastoupením žen přijede rovněž místostarosta Paříže Jean-Louis Missika, anebo světově proslulý architekt Teddy Cruz působící v Kalifornii. Světlům v ulicích Prahy se pak bude speciálně věnovat designérka osvětlení Leni Schwendinger, zakladatelka konceptu NightSeeing™, jež povede v Praze noční prohlídku určenou i pro veřejnost. Konat se budou také komentované prohlídky městských infrastruktur anebo bar crawls s architekty a kulturními osobnostmi po několika trasách a čtvrtích Prahy.

reSITE se těší záštitě předsedy vlády ČR Bohuslava Sobotky, místopředsedy vlády a ministra financí Andreje Babiše, primátorky hlavního města Prahy Adriany Krnáčové, hlavního města Prahy, Ministerstva pro místní rozvoj a ministryně Karly Šlechtové, Svazu měst a obcí ČR, České komory architektů i ČSRB.

Online registrace zahájeny

Registrace na konferenci byly zahájeny a do 30. dubna je možnost zakoupení vstupenek se slevou Early Bird. Vstupenky jsou tradičně rozděleny do tří cenových hladin pro profesionály, městské samosprávy a neziskovky a studenty s možností přikoupení VIP balíčku. Nad rámec konferenčního programu plného přednášek a diskusí reSITE nabídne dosud nejivovativnější formáty včetně interaktivních her, workshopů, kulatých stolů a setkání 1:1 s experty.

Co: reSITE 2017: In/visible City

Kdy: 22.-23. června 2017, akce pro širokou veřejnost 21.-24. června

Kde: Forum Karlín, Pernerova 53, Praha 8

Info: http://resite.cz/

Registrace: http://resite.cz/cs/registration/