Pohoda na celý život

Čtvrtek, 13. Září 2012 - 2:00
| Napsal:

Dopřejte si relaxaci díky bezúdržbovým terasám z Francie. Přesvědčte se o prvotřídní kvalitě originálních terasových prken woodplastic® na veletrhu For Arch 18. - 22. září 2012 - hala 2, stánek 2C20.

Woodplastic® (WPC) je název pro kompozitní materiál, vyráběný ze dřeva a polymeru. Technologie výroby tohoto materiálu byla před více než čtyřiceti lety původně vyvinuta v Itálii a zdokonalena v Severní Americe. Cílem a hlavní myšlenkou vývoje bylo vytvořit dokonalý materiál, který zachová příjemné vlastnosti a vzhled dřeva, ale zároveň bude eliminovat veškeré jeho nežádoucí atributy.

Kvality a výhody terasových prken woodplastic®:

Tradice: 32 let výroby v USA, 12 let v Evropě, 5 let v ČR.
Garance: 25 let proti hnilobě, dřevokazným houbám a hmyzu.
Údržba: prkna se nelakují ani nemoří, bez nátěru nešednou. K umytí většinou stačí proud vody nebo běžné čisticí prostředky.
Odolnost: vůči mechanickému poškození, UV záření, vodě (slané i chlorované), sněhu, mrazu.
Bezpečnost: protiskluzový povrch, bez třísek, zdravotní nezávadnost.
Multifunkční využití: z materiálu se vyrábí především terasy a okolí bazénů, ale i ploty a zábradlí, fasády, lavičky či květináče.
Design: mnoho barevných variant, různé povrchy (hladký, drážkovaný)
Ekologie: 100% recyklovatelnost, neobsahuje PVC, ekologická výroba dřevní části z obnovitelných zdrojů – PEFC certifikace, EU atesty. Jednoduchá a rychlá montáž.

Není woodplastic® jako woodplastic

Woodplastic® je materiál budoucnosti, a tak se ve světě rozrůstá počet jeho výrobců, jejichž výrobky nemusí vždy 100% splňovat unikátní vlastnosti originálního materiálu. Při výběru dávejte pozor především na tyto aspekty:
Složení materiálu: kvalita prken je ovlivněna poměrem, kvalitou a typem polymeru či dřevité hmoty. Čím více je polymeru, tím je povrch prken vizuálně i pocitově více plastový. Optimální je cca 60% dřeva a cca 40% polymeru (ideálně tzv. HDPE - teplotně velmi odolný a zdravotně naprosto nezávadný vysoko-hustotní polyetylén).
Konstrukce: dutá prkna jsou levnější než plná, hrozí však u nich riziko popraskání či jiné tvarové změny. Dutá prkna je při realizaci terasy nutno spádovat, plná se mohou pokládat i na rovný povrch.
Povrchová úprava: volit lze např. hladký povrch, malé nebo velké drážky, povrch s kresbou dřeva apod. Velmi praktické je vyzkoušet si osobně ve vzorové prodejně teras (Praha Štěrboholy: www.terasovecentrum.cz ), po jakém povrchu se vám chodí příjemněji naboso.

Tvarové řešení: existují prkna mnoha různých délek a šířek nebo kazety (dlaždice).
Záruka: renomovaný výrobce vám nabídne garanci až 25 let proti dřevokazným houbám, hnilobě či hmyzu. Kvalitu woodplastic® je těžké rozeznat na první pohled. Rozhodující je tradice, renomé výrobce a reference od zákazníků.

Jednoduchá a rychlá montáž, design na míru

Pokládku terasy z woodplastic® prken o velikosti cca 15m2 položí naši vyškolení technici za jeden den. Tento úkon snadno zvládne i zručnější kutil. Woodplastic® terasu lze realizovat například na beton, štěrk či stávající hydroizolaci. Z důvodu dokonalé cirkulace vzduchu se terasová prkna instalují na nosiče. Ke spojování prken se používají skryté nerezové klipy a na zakončení speciální lišty a krajové profily. Z woodplastic® prken lze realizovat i náročné či zaoblené tvary, schody apod.), k dispozici jsou i různé délky prken. Woodplastic® terasová prkna se nabízejí s hladkým, drážkovaným povrchem nebo povrchem s kresbou dřeva a v mnoha barevných tónech - např. palisandr (tmavě hnědý), teak (světle hnědý), ořech (šedivý) a eben (antracitově černý). K designovému sladění lze využít i nabídky plotů či zábradlí ze stejného materiálu, značková svítidla nebo na míru zhotovené jakékoli další doplňky - lavičky, květináče aj.

Další informace:

www.mojeterasa.cz , www.terasovecentrum.cz: vzorkovna Praha Štěrboholy
Kontaktní osoba pro média: Mgr. Ivona Pobežalová, pobezalova [at] woodplastic.cz, 605 432 591
Kontaktní osoby pro zákazníky, architekty/projektanty: Ing. Jiří Hégr, Mgr. Petr Hromek, wpc [at] woodplastic.cz, 725 458 707