Architektura /

Get into the „Moods” – Buďte v náladě!

Dokáže architektura působit na naši náladu? Nepochybně ano, pražský hotel „Moods” je toho výborným příkladem. V interiéru tohoto hotelu přecházením z místnosti do místnosti, z patra do patra se téměř vždycky vaše nálada jinak zabarví. Nechte se unést a oddejte se chuti svých nálad!

EARCH.CZ , 7. 12. 2010

Pražskou metropoli letos obohatil zbrusu nový designový boutique hotel s názvem Moods. Nomen est Omen a Hotel Moods se tudíž vyznačuje naprosto odlišnou atmosférou a náladou, než hotely podobného typu.

Důvodem je hlavní koncepce interiéru hotelu, která vychazí z využití organickych přirodních materiálu, jako jsou dřevo, bambus, mechová stěna apod., v kontrastu s betonem, sklem a moderními technologiemi. Design hotelu, který se zakládá na organických a přírodních materiálech, vzešel z dílny mladých talentovaných designérů Vladimíra Žaka a Romana Vrtišky. V rámci rekonstrukce prostorů vznikl nevšední koncept hotelu, který zahrnuje rovněž řešení atypických kusů nábytku, světel a designových doplňků, jako jsou například záložky knih.

Celkový projekt vznikal s důrazem na detail a prolnutí grafických prvků s interiéry. Hotel Moods vznikl v činžovním domě v srdci Prahy 1, v Klimentské ulici, kde se v 90. letech nacházela banka. Hotel disponuje 52 pokoji. Rovněž zde najdete dvě vicepodlažní apartmány, multifunkční konferenční mistnost, masáže a bar. Prostor recepce je oživen mechovou stěnou a kolem sloupu z leštěné nerezi se rozkládá atypická sedací souprava. Recepční pult dominuje stěna z řezaných bambusů, která se v podsvícené verzi obejvuje také za barem. Bar rovněž zdobí vypískovaný vzor ve formě tapety.

Hotel Moods působí jako organický a do detailů promyšlený celek, kde se jednotlivá funkční i estetická řešení prolínají. Autorský designérský tandem Žák/Vrtiška již kooperuje od dob společného studia na pražské Vysoké škole uměleckoprůmyslové a je držitelem mnoha prestižních ocenění, mezi nimiž nutno jmenovat např. Narodní cenu za studentský design (Roman Vrtiška) nebo cenu Czech Grand Design v kategorii objev roku (Vladimir Zak). Oba autoři mají za sebou spolupráci s renomovanými značkami jako jsou například: Jitona, Teribear, Interspar, Nadace Terezy Maxove, Verreum, Ruukki, Diesel, Mattoni, UP zavody, Belda factory, Moravske sklarny Kvetna, Spokar, Prowork, Indeco, Ceska Sporitelna, Egoe, mmcite, Scandium, Inno ad.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři