Architektura /

Přestavba portugalské rodinné farmy na butik hotel

Hodinu cesty na jih od Lisabonu se nachází objekt sloužící zážitkovému ubytování Casa no Tempo. Budova znikla rekonstrukcí původní rodinné farmy a stále si udržuje mimořádný půvab regionální lidové architektury. Kancelář Manuel Aires Mateus ve spolupráci s architekty João and Andreia Rodrigues postupovali s respektem ke kulturnímu bohatství a rodinné tradici.

EARCH.CZ , 31. 1. 2018

Zdůrazněním původních historických prvků v kombinaci s transformací směrem do současnosti se podařilo dosáhnout nadčasového vzhledu a zachovat tak místo pro další generace. V překladu „Casa no Tempo“ dokonce přímo znamená „nadčasový dům“.

Casa no TempoFoto: EARCH

Nyní Casa no Tempo slouží jako butikový hotel s omezenou kapacitou osmi osob. Majitelé chtěli, aby objekt zůstal co nejvíce otevřený okolní přírodě. Na tento požadavek architekti reagovali velkými otevřenými okny a průhledy. Všechna patra jsou obložena cihlami lokální výroby, což přidává vnitřním prostorám na útulnosti.

Casa no TempoFoto: EARCH

Vzdušný interiér prázdninového domu tvoří čtyři ložnice sloužící jako jednotlivé apartmány a mramorová kuchyň. V pokojích je umístěno jen pár základních kusů pečlivě vybraného nábytku a bytových doplňků. O to lépe designové předměty vyniknou na pozadí čistě bílých stěn.

Casa no TempoFoto: EARCH

Nejvíc se toho ale odehrává venku. Kam jen dohlédnete, neuvidíte nic než panenskou přírodu. Můžete se tu vykoupat v bazénu, projet se na koni, pozorovat hvězdy na nejjasnější části oblohy v Evropě nebo navštívit blízké město Évora zapsané na seznamu UNESCO. V procesu je navíc výstavba hektarové zahrady přímo u domu, kde majitelé plánují pěstovat květiny a zeleninu. 

Casa no TempoFoto: EARCH

  • Ateliér: Manuel e Francisco Aires Mateus
  • Země: Portugalsko
  • Město: Alentejo
  • Datum projektu: 2010
  • Realizace: 2014
  • Zastavěná plocha: 335.00m2
  • Plocha pozemku: 3 602 750.00m2

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři