Architektura /

Vyhlášení výsledků 26. ročníku studentské soutěže Olověný Dušan proběhne v CAMPu

Jako každý rok, i letos zve Spolek posluchačů architektury při Fakultě architektury ČVUT na slavnostní vyhlášení výsledků studentské soutěže Olověný Dušan. Galavečer tentokrát proběhne 21. března od 20 hodin na půdě Centra architektury a městského plánování C.A.M.P. Součástí letošního již 26. ročníku Olověného Dušana bude také výstava Olověný Fuchs f Kleci, která v sobě propojí tři studentské soutěže pořádané fakultami v Liberci Brně a Praze.

Spolek posluchačů architektury , 6. 3. 2019

Studentský Spolek posluchačů architektury při Fakultě architektury ČVUT Vás zve na vyhlášení výsledků 26. ročníku Olověného Dušana, kultovní soutěže o nejlepší studentské projekty a ateliéry. Sošku Olověného Dušana každoročně uděluje nezávislá porota složená z předních českých architektů, designérů a osobností spjatých s těmito obory. Galavečer proběhne 21. 3. 2019 od 20 hodin v hlavním sále Centra architektury a městského plánování C.A.M.P. Nominované a vítězné projekty a ateliéry budou představeny ve dvou oborech – Architektura a urbanismus a Design.

Porotu v oboru Architektura a urbanismus tvoří Monika Cihlářová z Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy, architekt Jan Veisser z ateliéru ORA, Lukáš Kordík z GutGut, krajinářská architektka Štěpánka Šmídová, předsedou poroty byl zvolen Richard Sidej ze studia Znamení čtyř. Obor Design hodnotila porota ve složení Jana Potiron, která vyučuje na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara, Jan Čapek, autor designu pivního kozlovského půlitru, a Petr Hák, který se zaměřuje na interiérový a produktový design.

Součástí letošního Olověného Dušana bude také společná výstava tří studentských soutěží z tří různých fakult architektury s názvem Olověný Fuchs f Kleci, která bude probíhat 22. 3. – 18. 4. také v C.A.M.P. Jde o propojení soutěží Olověný Dušan (FA ČVUT), Cena Bohuslava Fuchse (FA VUT) a Ještěd f kleci (FUA TUL), jehož cílem je představit, sdílet a porovnávat poznatky z různých škol, kde se architektura vyučuje. Vernisáž proběhne 22. března, výstavu doplní několik večerních akcí, které budou přibližovat různé aspekty výuky architektury v našem prostředí.

Foto: EARCH

OBOR ARCHITEKTURA A URBANISMUS

Nominované projekty:

Anežka Vonášková – Lázeňský park Aurora Třeboň (Cesta kolem světa)

Filip CIngel – RE: Transgas

Filip Zdvořák – Galerie Čestmíra Sušky a Arjany Shameti

Barbora Červeňová – Městský nájemní dům Karlín

Kristýna Vyslychová – Komunitní centrum pod Nuselským mostem

Dmytro Novikov – Pod Nuselským mostem

Cuong Do Van – Bubble Ship

Sausan Haj Abdová – Městský nájemní dům Karlín

Natália Kostelníková – Edukační centrum v Trnovanech

Ondřej Lebeda / Michaela Hudečková – Sen o Tróji

Nominované ateliéry:

Ateliér Ondřeje Císlera a Miroslava Pazdery

Ateliér Kuzemenský & Kunarová

Ateliér Cikán – Ertl

Ateliér Perović – Čančík 

OBOR DESIGN

Nominované projekty:

Kryštof Haničinec – Výstavní systém

Jan Kulhánek – Lanořez

Lucie Horáková – svítidlo FLUTEs

Vít Bednář – Ramínko Kiton

Anna-Myato Seho – svítidlo Bloom

Nominované ateliéry:

Ateliér Jaroš / Bednář

Ateliér Streit / Polák

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři