design /

Novinky Dřevojasu bodují i na zahraničních trzích

Nové kolekce českého výrobce koupelnového nábytku Dřevojasu přinášejí na český trh čerstvý vítr! Jak by ne, když se inspirovaly také na největších světových výstavách a veletrzích. Překvapí vás nejen originální tvary, ale i nabídka doposud neznámých povrchových úprav a hlavně… perfektní funkčnost.

Dřevojas , 14. 5. 2015

„Letošní kolekce Dřevojasu jsou v obecném měřítku ovlivněny přírodou, zemitými odstíny a tvarovým minimalismem. Kromě vysoké kvality použitých materiálů a povrchových úprav jsme spojili síly s výrobcem luxusních umyvadel – německou značkou DURAVIT, která na trhu figuruje už od roku 1817. Hodně jsme se zaměřili také na detaily – za zmínku stojí třeba masivní dřevěné organizéry nebo protiskluzové podložky do zásuvek,“ vysvětluje na úvod Ing. Zdeněk Blažek, manager marketingu Dřevojasu, v. d., jednoho z největších a ryze českých výrobců koupelnového nábytku, a pokračuje: „Ti, kteří znají naše portfolio, budou novými kolekcemi velmi překvapeni. Absolutně se totiž vymykají všemu, co jsme kdy navrhli, zkonstruovali a představili trhu. Z našich novinek je výjimečný zejména model ENZO, který v sobě působivým dojmem kloubí design i dokonalou funkčnost.“

ENZO

Řada ENZO je skutečně exkluzivní novinkou Dřevojasu. Spojuje v sobě jednoduchost, která tkví v čistých – ostrých rysech, zajímavé povrchové úpravy a dokonale padnoucí umyvadlo. „Navrhnout koupelnový nábytek jednoduchých tvarů, který by měl svou osobitost, je nadmíru obtížné. Na luxusním vzhledu se hodně podílejí drobné detaily… jako třeba úchytky,“ říká Ing. Zdeněk Blažek z Dřevojasu a dodává: „Pro minimalistickou řadu ENZO jsou poznávacím znamením tzv. integrované úchytky, zafrézované v horní hraně každé z obou dvou zásuvek a doplňkových skříní. Navrhli jsme je speciálně pro tuto kolekci v moderním povrchu chrom/lesk. Zbytečně neodvádějí pozornost od lakovaného povrchu a přesně zapadají do jednoduchého konceptu ENZA. Precizní zpracování úchytek je dotaženo i ze zadní strany zásuvky, kde přesně zapadá do vyfrézovaného otvoru a nijak nevyčnívá nad zadní stranu dvířek.“

Umyvadlo…unikátní keramika?

Skříňka ENZO se pyšní špičkovým keramickým umyvadlem německé značky DURAVIT DURASTYLE s odkládací plochou po obou stranách. Pomalu ale jistě nastupuje trend umyvadel, která nekončí jen několika centimetrovým okrajem, ale ladně přecházejí v odkládací plochu a tvoří tak třeba celou plochu skříňky.

98% lesk

Máte rádi, když vás někdo hladí? Ten příjemný dotek lidské kůže? I to je velký důvod, proč si právě nábytek do koupelny ENZO pořídit. „Každý rok je velmi obtížné vnímat a s ohledem na budoucí vývoj trhu určit barvy a dekory, které budou moderní… mnohé nám prozradí světové výstavy a veletrhy, ale podstatný kus práce je stejně na straně výrobce. Letos jsme velmi pyšní na nový dekor – lakovaný béžový mat v provedení VELVET TOUCH. Efektem této úpravy je při dotyku pocit struktury a hebkosti lidské kůže. Nejen pohled, ale také další smysly – již zmíněný hmat, hodně rozhodují o tom, co je zákazníkům příjemné. Nespornou – praktickou výhodou povrchu VELVET TOUCH je také odolnost proti tvorbě otisků prstů.“

Kromě lakovaného matu a lesku opět v tónu béžová je možné řadu ENZO obléknout do neuvěřitelného bílého laku s 98% stupněm lesku. A opět – problémem není ani kterýkoliv jiný odstín z mezinárodně uznávaného vzorníku barev RAL nebo NCS.

Organizovanost

Potřeba čistoty, uklizenosti a přehlednosti je v koupelně značně vyžadována. V očích každého z nás má být tento prostor symbolem harmonie a dokonalého ladu. S tím ale ne vždy koresponduje obsah zásuvek… „Každý z nás si někdy posteskl nad přeházenými věcmi v zásuvce, které vlivem jejího opětovného otevírání a zavírání stále mění své místo. Nejen z tohoto důvodu, ale také pro komfortnost, jsme navrhli speciální pořadače z lakovaného dřeva, které působí masivním dojmem a honosí se puncem technologické vybroušenosti ve všech detailech. U pořadačů Dřevojasu nejde jen o jejich vzhled a materiály. Nabízejí řadu funkcí - například zásobníky na papírové kapesníčky či přihrádky na kosmetické drobnosti.

A pozor – v cestování předmětů po zásuvce zabrání speciální protiskluzová podložka z Japonska v nadčasovém – moderním designu s jemným vzorkem,“ dodává Ing. Zdeněk Blažek.

Galerka nebo doplňková skříň…dokonalá tečka na závěr

Model ENZO tvoří kromě závěsné skříňky s umyvadlem také vysoká doplňková skříň a v neposlední řadě i speciálně vyrobená galerka. Její boční strany, opatřené LED diodovými pásky, jsou lakovány vždy v totožném barevném odstínu se zbytkem sestavy. „Zrcadlové skříně, jak se někdy také galerky nazývají, zprostředkují odkládací prostor, ale hlavně – výjimečnou velikost zrcadlové plochy a samozřejmě kvalitní a dostatečně silné LED osvětlení s regulací přirozeného stmívání světla. Galerka ENZO se pyšní oboustranným zrcadlem, elektrickou zásuvkou 230V a vypínačem osvětlení – obojí pohodlně na pravé i levé straně galerky,“ říká Ing. Zdeněk Blažek.

…a co vy? Oslovil vás nábytek ENZO?

Více na www.drevojas.cz .

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři