design /

Výroční katalog The Lighting Bible představuje novinky, současné trendy a realizované projekty Delta Light

The Lighting Bible. Tak se jmenuje katalog společnosti Delta Light, který představuje nové technologie na poli architektonického osvětlení a kompletní kolekci jejich svítidel. Delta Light ho vydává každé dva roky, tentokrát u příležitosti svých třicátých narozenin, na milánském týdnu designu Salone del Mobile a Euroluce.

Delta Light , 27. 6. 2019

Magneticky variabilní  

Světlařská bible nabízí celé spektrum inovativního osvětlení na principu magnetického systému umožňujícího variabilně a snadno měnit umístění svítidel. Magnetický systém Shiftline Matrix vytváří na stropě nekonečnou, vzájemně propojenou světelnou síť. Ze stejného principu vychází i kolekce Magnetic Curves umožňující vytváření světelných profilů v oblých liniích.

Foto: eArch

Světelně náročné  

Novinkou v portfoliu Delta Light je také kruhový reflektor Fragma. Je určený především do světelně náročnějších prostor, jako jsou galerie výtvarného umění. Flexibilní uchycení umožňuje rotaci hlavy o 355/90°, navíc každý LED modul má individuální optiku, kterou lze měnit úhel vyzařování světla a jeho intenzitu pomocí mobilního telefonu. 

Foto: eArch

Originálně komfortní  

Minimalisticky pojaté osvětlení je v portfoliu Delta Light doplněno elegantními liniemi kolekce Lass-Oh!, jejichž subtilní zaoblené kontury se téměř vznášejí prostorem. LED moduly, které jsou v nich ukryté, minimalizují oslnění a maximalizují komfort pro oči. Naopak sofistikované štíhlé trubice osvětlení Needle vychází přímo ze stropu a snadno bodově posvítí na cokoliv. Každé z těchto světel je možné variabilně kombinovat a získávat tak zcela originální osvětlení. 

Foto: eArch

Nepřímo osvětlující  

K dalším novinkám patří stylizované dekorativní svítidlo Breess emitující nepřímé světlo. Autor tohoto svítidla, Luca Ramaela, se nechal inspirovat pohybem listu papíru ve větru. Ten reálně připomíná jak velikostí „archu” A4, tak i matnou bílou barvou. Pohled na osvětlení vzbuzuje pocit, že prostorem lehce pluje. Vybrat si ho můžete ve dvou variantách podle orientace svítidla. 

Foto: eArch

Všeobecně inspirativní  

Svůj název si katalog Delta Light vysloužil díky objemu o více než tisícovky stránek. Světlařská bible je inspirací pro navržení interiéru i exteriéru tak, aby jeho světelné a vizuální kvality vyhovovaly těm nejvyšším nárokům. Podrobnou technickou specifikaci doplňují fotografie z hotových realizací. Ke stažení je k dispozici na adrese www.deltalight.cz/publications.

 

  • autor: Delta Light *
  • publikováno: * 27. 6. 2019
  • zdroj: * Reklamní sdělení

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři