Novinky a názory / zprávy

Adolf Loos 150: první díl cyklu online přednášek představí Loosovo dílo v Brně a okolí

Přestože aktuální vývoj pandemie koronaviru kulturním a vzdělávacím akcím příliš nepřeje, i pro letošní podzim připravil plzeňský spolek Pěstuj prostor čtyřdílnou přednáškovou sérii. Vzhledem k nadcházejícímu 150. výročí narození Adolfa Loose ji věnuje právě realizacím světoznámého architekta a jeho spolupracovníků. Odborníci z České republiky i zahraničí představí výsledky recentního výzkumu jeho tvorby, nové možnosti chápání jeho výjimečné prostorové koncepce či současné přístupy k obnově Loosova díla. Kvůli nynějším epidemiologickým opatřením proběhnou přednášky v distanční formě a budou streamovány na facebookovém profilu a Youtube kanálu Pěstuj prostor.

Pěstuj prostor , 13. 10. 2020

V úvodním dílu série vystoupí historička umění a architektury Jana Kořínková z Fakulty výtvarných umění VUT v Brně. V přednášce, jejíž online přenos bude probíhat ve středu 14. října 2020 od 18 hodin zde, přiblíží aktuální poznatky o Loosově tvorbě. Zaměří se na architektovy realizace v jeho rodném Brně a nedalekých Hrušovanech u Brna, a také na společenské kontakty, které Adolf Loos ve svém rodišti udržoval. Součástí přednášky bude i prezentace bohaté vizuální dokumentace získané během hloubkového archivního výzkumu i osobních návštěv staveb. 

Další díl cyklu Adolf Loos 150, připravovaného s podporou Ministerstva kultury ČR, města Plzně, Plzeňského kraje, Státního fondu kultury a Nadace české architektury, se uskuteční ve středu 28. října 2020 od 18 hodin opět na facebookovém profilu a Youtube kanálu Pěstuj prostor. S přednáškou představující celkovou obnovu Semlerovy rezidence vystoupí historik architektury a kurátor sbírky architektury Západočeské galerie v Plzni Petr Domanický.

Online přednáška Loos von Brünn: Práce Adolfa Loose pro Brno a okolí s historičkou umění a architektury Janou Kořínkovou, pozvánka. Zdroj: Pěstuj prostor

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři