Novinky a názory / historie a teorie

Novinka z oboru dřevostaveb: ročenka WOOD arch&design

Časopis WOOD arch&design je speciální novinka - ročenka z vydavatelství PRO VOBIS, s.r.o., které mimo jiné vydává časopisy Dřevo&Stavby a sruby&roubenky.

PRO VOBIS, s.r.o. , 22. 3. 2013

Ročenka WOOD arch&design vyšla v únoru před letošním veletrhem Dřevostavby 2013 v pražských Holešovicích. Objednat si ji můžete na webových stránkách www.drevoastavby.cz. Časopis WOOD arch&design má za cíl představit v České republice velké bytové i nebytové stavby na bázi dřeva, které jsou v našich poměrech stále ještě výjimkou, a poukázat na nesporné kvality a mnohé výhody stavění ze dřeva. Pro čtenáře je připraven vyvážený mix různých témat, mezi kterými si vybere každý.

V ročence je představeno několik velkých zahraničních i domácích dřevostaveb, najdete v ní profil zahraničního architektonického ateliéru, který realizuje dřevostavby velkého měřítka v zemích severní Evropy, zavede vás i na českou architektonickou scénu – do ateliéru mladých architektů, jež pojali dřevostavby za své životní přesvědčení. Seznámíte se i s osobnostmi na poli dřevěného designu, opět jak na zahraniční, tak na domácí scéně, uvidíte projekty, které se budou v blízké době realizovat, poslechnete si výkonnou ředitelku nadace Wood in Culture, která pohovoří o podpoře dřevostaveb ve Finsku – sekundovat jí budou čeští odborníci v oboru dřevostaveb, ročenka vám představí i různé zahraniční či domácí soutěže na poli dřevěné architektury a nakonec se i poučíte o technologii dřevobetonových konstrukcí. Všechny stavby jsou detailně prezentovány kvalitními fotografiemi, výtahem z projektové dokumentace a technickým popisem.

Doufáme, že bude mít první ročník časopisu WOOD arch&design úspěch, a že si v naší republice najde své čtenáře. WOOD arch&design je určen primárně do rukou odborníků – architektů a projektantů, do rukou stavebních a územně plánovacích úřadů a samozřejmě i do rukou studentů středních a vysokých škol. Ročenka důrazně poukazuje na všeobecnou využitelnost dřeva pro realizaci bytových, občanských a sociálních budov i nebytových staveb. Slouží jako zdroj informací a inspirací pro jasnou cílovou skupinu, kterou má nejen motivovat, ale i kultivovat. Své si v něm však najde i laická veřejnost, která se o obor dřevostaveb zajímá.

Klíčová slova:

časopis dřevostavby

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři