Novinky a názory / historie a teorie

Představujeme porotce České ceny za architekturu - Miriam Lišková

Ženský pohled bude v porotě České ceny za architekturu zastupovat Miriam Lišková působící v ateliéru SLLA Architects, jehož tvorbu znají například v Českých Budějovicích. Kromě realizací se SLLA dlouhodobě věnuje také tématu veřejného prostoru a zlepšování životních podmínek v městském prostředí.

EARCH.CZ , 25. 2. 2016

Miriam Lišková vystudovala architekturu a urbanismus na Fakultě architektury Slovenské technické univerzity v Bratislavě a Ecole d'architecture de Lyon. Společně s Michalem Sulem založili v roce 2003 v Barceloně SLLA Architects, od roku 2008 se sídlem v Bratislavě. SLLA se věnuje projektům v různých geografických, sociálních a kulturních situacích na Slovensku, v České republice, Rakousku, Španělsku a v Keni. Za projekt Komunitního centra Máj v Českých Budějovicích vzešlý na základě architektonické soutěže získali ocenění Slovenské komory architektů CE∙ZA∙AR 2015 a nominaci na Mies van der Rohe Award – Evropskou cenu za architekturu 2015.

Na základě vítězného návrhu v mezinárodní urbanistické soutěži na území Siemensäcker ve Vídni je SLLA součástí kooperativního procesu plánování nové zástavby veřejného bydlení s veřejnou a sociální vybaveností, živými prostory ulic a náměstí bez automobilové dopravy a podélným parkem jako centrálním veřejným prostorem. SLLA v současnosti připravuje ve spolupráci s UN-Habitat, programem OSN pro lidská sídla, a Fakultou architektury Slovenské technické univerzity v Bratislavě, Centre of Urban Studies Nairobi a Escuela Técnica Superior de Arquitectura de Madrid, v rámci projektu Safer Cities sérii workshopů v Bratislavě, Nairobi a Madridu zaměřených na zlepšování podmínek pro život ve městech.

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 25. 2. 2016
  • zdroj: * ČKA

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři