Technologie / IT

ArchiCAD a Cinema 4D: export tam i zpět

Propojení ArchiCADu a CINEMY 4D bylo aktualizováno. Právě uvolněný software propojuje ArchiCAD 12 se Cinema 4D R10/10.5/11.

Tomáš Lejsek , 5. 1. 2009

Vzájemné propojení programů je technicky řešeno dvěma doplňky (plug-in), jeden se instaluje do ArchiCADu, druhý do cinema 4D. Oba doplňky byly přepracovány (software je k dispozici již 3 roky) tak, aby vzájemná komunikace programů byla ještě přímočařejší. Součástí instalace je detailní dokumentace systému, která je dostupná přímo z menu ArchiCADu Nápověda. V Cinema 4D se zobrazí kompletní obsah 3D okna ArchiCADu. Objekty, které v ArchiCADu nebyly označeny, se zobrazí jako tzn. “ArchiCAD environment” a jsou částečně průhledné. Účelem je, aby se k nim mohly vázat upravované či nově vznikající konstrukce. Objekty ze skupiny “ArchiCAD environment” se při zpětném načtení do ArchiCADu zobrazí bez jakýchkoli změn v původním „archicadovském“ stavu. Pakliže nastane potřeba je následně upravit, stačí je v ArchiCADu označit a znovu načíst do Cinema 4D. V ArchiCADu označené objekty se v Cinema 4D zobrazují jako samostatné hierarchicky seřazené položky a lze je samostatně upravovat pomocí nástrojů a funkcí Cinema 4D.

Foto: eArch

 

Komunikační doplňky pro ArchiCAD 12 i CINEMA 4D v10/v11 jsou ZDARMA ke stažení na: http://www.graphisoft.com/products/archicad/solutions/cinema4d_download.html

 

Foto: eArch

Klíčová slova:

ArchiCAD Cinema 4D vizualizace

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři