Technologie /

Hledá se koupelna, zn. Kvalitní

Koupelna už dávno není nevýznamnou částí domu, během let se vypracovala na úroveň, kdy se stává dokonalým dílem architektů a designérů. Tím se zvyšují i nároky na koupelnový nábytek, který musí být nejen designově atraktivní, ale musí být i v maximální míře funkční a kvalitní.

Dřevojas , 17. 3. 2015

Dřevojas si za dobu své více jak sedmdesátileté tradice na českém trhu prošel mnoha změnami a nasbíral řadu cenných zkušeností. „Jasně jsme se vyprofilovali jako výrobci koupelnového nábytku, kteří se nebojí přinášet nové, často i šokující trendy. My však chceme zprostředkovávat zákazníkům svými produkty nejen kvalitní design, ale také odpovídající vysokou kvalitu zpracování, která začíná v současné době opět vítězit nad cenou. Z tohoto důvodu jsme v posledních dvou letech směřovali výraznou část našich investic do modernizace výroby, kde se můžeme pyšnit zejména nejmodernější lakovací linkou v Evropě. Špičkové technologické zázemí nám umožňuje vyrábět nábytek do koupelny nejen v sériové produkci, ale také tzv. na zakázku – přesně na přání architekta či designéra", říká na úvod Ing. Zdeněk Blažek, manažer marketingu Dřevojasu, v. d., tradičního českého výrobce koupelnového nábytku.

Dřevojas se však nezaměřuje pouze na výrobu koupelnových skříněk, ale i na luxusní zrcadla a galerky, které neslouží pouze k ukládání předmětů. Jejich maximální funkčnost je dosažena praktickými doplňky… například vnitřní elektrickou zásuvkou nebo LED osvětlením, které se spouští pohybovým čidlem.

MATERIÁL… ZÁKLAD VŠEHO

Kvalita použitých materiálů a jejich precizní opracování zaručuje dlouhodobou živostnost výrobku. „Výběr prvotřídního materiálu je pro nás prioritní. Pro výrobu nejčastěji používáme MDF desky, které jsou charakteristické vysokou hustotou dřevních vláken, což se projevuje v kvalitě nalakovaných hran, ale i na přesném zpracování dalších povrchových úprav. MDF desky jsou pevné, v běžném provozu téměř neponičitelné a odolné vůči standardní vlhkosti a změně teplot. Unikátnost nábytku pak dotváří samotná povrchová úprava MDF desek. Variant je několik – lakování ve vysokém lesku, matu nebo polomatu, pokrytí skleněnou čelní plochou a obrázkovým motivem nebo nanesení folie s dřevodekorem,“ říká Ing. Zdeněk Blažek.

PROVĚŘENO ZKUŠENOSTMI

Dřevojas si také pečlivě vybírá své dodavatele, aby mohl zaručit kvalitu všech částí svého nábytku. „Jako příklad lze uvést světové kování Hettich s celoživotní garancí kvality, které je standardní součástí všech koupelnových skříněk zásuvkového typu. Kromě vlastní značky umyvadel Dreja používáme i umyvadla od předních českých a zahraničních výrobců. Jmenovat můžeme německou značku Duravit, která je světoznámým výrobcem sanitární keramiky,“ informuje Ing. Zdeněk Blažek.

MÉNĚ JE VÍCE

Lakovaný povrch koupelnového nábytku je dokonale hladký, nanáší se pouze ve 2 – 3 vrstvách. „Více vrstev laku zvyšuje jen minimálně výslednou lesklost nebo odolnost vůči oděru, poškrábání… Tento aspekt má největší vliv na rovinnost povrchu. Jinými slovy – pokud je dílec nedokonale opracován, není rovný, hladký atd., dokáže více vrstev laku tento problém zakrýt. Pokud je ale předpříprava pečlivá, není důvod, aby měla dvířka deset vrstev laku, což se samozřejmě také projeví na ceně finálního produktu,“ popisuje nejčastější chyby lakovaného nábytku Ing. Zdeněk Blažek a pokračuje: „Špičkové technologie se nepodílejí jen na designu povrchu. Součástí naší linky je i proces, při kterém je lakovaný nábytek zbaven elektrického náboje a stává se maximálně antistatickým. To znamená, že dokáže eliminovat ulpívání prachu. A to už stojí za to, abychom si kvalitu výrobce pohlídali.“ Nabídka barev není omezena jen na základní barevné odstíny, ve kterých se modelové řady vyrábí. Lze vybrat odstín lakování ze vzorníku barev RAL/CNS, nebo si donést svůj individuální vzorek. V Dřevojasu lakují dvířka dle přání také po celém obvodu včetně hran.

DESIGNEM ESTETIKA NEKONČÍ

Rohový spoj

Dřevojas se zaměřuje i na detaily. Protože spojení jednotlivých dílců skříněk probíhá tzv. na kolíky, na nábytku není viditelný žádný spojovací materiál – šrouby ani vruty. Samotné sesazení dílců se děje ve speciální automatizované montážní lince, která mimo jiné zajistí, že hrany dílců spolu dokonale lícují – rohový spoj je perfektní v každém detailu.

Ohraňování špičkovou PUR technolog

V případě foliovaného nábytku používáme k ohranění speciální ABS hrany, které jsou k MDF desce upevněny za pomocí PUR technologie. Lepidla PUR mají tu výhodu, že se nanáší v nepatrné vrstvě – hrana v konečném důsledku dokonale nasedá na čelní plochy. Hrany nábytku se tak stanou vodě a teplu vzdorné, což zvyšuje jejich životnost.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři