design /

Vítězem mezinárodní soutěže Studenti pro Dřevojas se stal návrh SANTÉ PRO 2025

Výrobní družstvo Dřevojas vyhlásilo v souladu se soutěžním řádem Komory českých architektů druhý ročník designové soutěže Studenti pro Dřevojas, do něhož se zapojili studenti z České i Slovenské republiky. V silné konkurenci 30 týmů i soutěžících jednotlivců obsadil 1. místo návrh SANTÉ PRO 2025 studentky ČVUT Aleny Mocové.

Dřevojas , 13. 7. 2015

Letošní ročník soutěže Studenti pro Dřevojas opět důkladně prověřil tvůrčí schopnosti mladých designérů a architektů z českých a slovenských vysokých škol. Studenti sice mohli soutěžit v týmech do tří členů, ale o to náročnější pro ně porota připravila zadání – Koupelnový nábytek a využití koupelny jako místa pro relaxaci v roce 2025.

Koupelna a její vize v roce 2025

Na rozdíl od prvního ročníku soutěže, kdy soutěžící měli za úkol navrhnout koncepci koupelnového nábytku na motivy 50. let, museli tentokrát prokázat i vizionářské schopnosti. Odborná porota, v níž zasedl kromě nezávislých architektů a zástupců společnosti Dřevojas také vítěz I. ročníku soutěže Jakub Med, hodnotila především komplexní zpracování „koupelny budoucnosti“ jako prostoru, včetně koupelnového setu. „Vizionářský, ale přitom realistický návrh, který by umožnil implementovat moderní prvky do koupelny již dnes, nejlépe znázornila studentka doktorandského studia Fakulty architektury ČVUT v Praze Ing. arch. Alena Mocová. Důležitou součástí hodnocení poroty byla také vyrobitelnost ústřední koupelnové sestavy,“ doplňuje k výsledkům soutěže marketingový manažer společnosti Dřevojas Ing. Zdeněk Blažek. S konceptem se bude moci široká veřejnost seznámit již na přehlídce moderního designu Designblok 16 a později v rámci katalogu společnosti Dřevojas 2016/2017.

Všechny ostatní soutěžní návrhy je možné shlédnout na www.studentiprodrevojas.cz.

Vítězné soutěžní sestavy Studenti pro Dřevojas

 1. místo

  Ing. arch. Alena Mocová, ČVUTsoutěžní návrh: SANTÉ PRO 2025

 2. místo

  Michal Bílek, FUA TUA Liberecsoutěžní návrh: Elementy přírody

 3. místo

  Mgr. art. Lucie Kružlicová, Technická univerzita ve Zvoleněsoutěžní návrh: TOMORROW

 • autor: Dřevojas *
 • publikováno: * 13. 7. 2015
 • zdroj: * Tisková zpráva

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři