Technologie / produkty

Lakované sklo a stavební pouzdra J.A.P. přejí dobrou chuť

Z venku skvost modulární architektury, uvnitř dokonalé propojení designových materiálů s maximálním důrazem na komfort a praktičnost. Tak na vás dýchne realizace budovy firmy KOMA, která se rozhodla pojmout prostor jídelny pro své zaměstnance trochu jinak.

J.A.P. , 9. 7. 2015

Oddělit výrazně tzv. špinavý provoz od provozu čistého byl hlavní záměr stavby nového areálu vizovické firmy. Při překročení prahu výroby se dostanete do příjemnější části firmy, která svým barevným provedením jídelny a hygienického zázemí zpříjemňuje zaměstnancům každý pracovní den. Hlavním důvodem bylo zaměstnancům dopřát prostor, ve kterém si mohou vychutnat jídlo a nabrat síly do druhé části pracovního dne.

Lakovaná skla J.A.P.

Foto: EARCH

Lakované skla J.A.P. propůjčují jídelně neobvyklý design.

Nově postavená jídelna průmyslového areálu je první a výrazný objekt, který upoutá hned při příchodu do areálu. Je totiž umístěna za celoskleněnou fasádou, před kterou se navíc rozkládá rozlehlá terasa. Zaměstnanci tak mohou při hezkých dnech obědvat venku na čerstvém vzduchu. Jídelna, ale zaujme i při příchodu dovnitř. První, co upoutá vaši pozornost, je výdejna jídla. Celá je totiž obložená velkoplošným obkladem z lakovaného kaleného skla o tloušťce 5 mm v červené barvě. „Lakovaná skla jsou designovým a originálním řešením, které lze provést v nekonečné barevné škále odstínů podle přání zákazníka,“ vysvětluje pan Petr Paksi, výkonný ředitel společnosti J.A.P., která se výrobou lakovaného skla zabývá. Každý den tak zaměstnanci uspokojí nejen své žaludky, ale i oči. Červená barva sama o sobě podporuje chuť k jídlu, ale zároveň i oživuje a nastartuje všechny na další pracovní výkony.

Foto: EARCH

Lakované sklo bylo použito také pro hygienické zázemí.

„Atypické řešení, které bylo v jídelně zvoleno, bylo ojedinělé především umístěním lakovaného kaleného skla i na stropě,“ upřesňuje pan Petr Paksi a dodává: „Běžně sklo na strop nelepíme, a proto to pro nás byla velká výzva.“ Zaměření celého prostoru výdejny bylo nutné provést velice precizně, protože všechny detaily musely být vyrobené s milimetrovou přesností včetně otvorů na elektroinstalaci, vodu či vzduchotechniku. „Sklo jsme při realizaci lepili na farmacelové desky pomocí lepidla, které má nosnost 5 tun na 1 m², takže se opravdu nemusí nikdo bát, že by mu mohlo v uvozovkách přistát na hlavě,“ doplňuje pan Petr Paksi.

Umýt si ruce…nevšední zážitek

Červený obklad z lakovaného skla v barvách firmy se prolíná i do hygienického zázemí pro zaměstnance. „Zde jsme museli rozlousknout další oříšek a poradit si i s použitím lakovaného skla na dveřích tak, aby směle navazoval na celý prostor obložený lakovaným sklem. Ovšem nejen červená u lakovaného skla hraje prim. Při obědvání v zadní části jídelny vám bude dělat společnost jemnější bílá varianta,“ informuje dále pan Petr Paksi z J.A.P.

Sklo splňuje nároky na hygienu

Foto: EARCH

Bílé lakované sklo použili i jako obklad na konci jídelny.

Při rozhodování, který materiál bude ve výdejně jídla použitý, sklo bylo jasným vítězem, protože je maximálně vhodné do provozu, kde se denně pracuje s jídlem. Se sklem přišly i obrovské výhody spojené s úklidem a údržbou. Nenese na sobě žádné spáry, jako například keramické obklady, u kterých se nečistoty zachytávají do spár a někdy je nemožné je vyčistit. Toho se u skleněného obkladu vyhnete. Ten stačí pouze otřít vodou a mycím prostředkem a všechny nečistoty jsou pryč. Takže pokud chcete vyhovující hygienické prostředí, celoskleněný obklad je opravdu nejvhodnější volbou.

Pouzdra pro atypické dveře

V jídelně můžete vidět i neobvykle vysoký průchod mezi jídelním prostorem a výdejnou. „Zde jsou umístěná atypická stavební pouzdra o výšce 2500 mm. Pouzdra v této výšce standardně vyrábíme, tak to pro nás nebyla vůbec žádná překážka. Právě atypický rozměr dává vyniknout dveřím v kovovém dekoru,“ říká pan Paksi.

Foto: EARCH

Stavební pouzdra J.A.P. pro posuvné dveře.

Ne každá firma se zaobírá stravovacím režimem a prostředím, ve kterém zaměstnanci tráví svoje přestávky v pracovní době. Ovšem nová jídelna umožnila zvýšit i počet strávníků a navíc její prostory lze využít i pro pořádání různých akcí či oslav.

Společnost "J.A.P." spol. s r. o. - Přerovská společnost J.A.P. působí na českém trhu již od roku 1991. Její filozofií je dodávat na trh stavební kovové prvky vysoké kvality s nápaditým designem, za přijatelnou cenu. Svým zákazníkům nabízí celoskleněné produkty, včetně designového Grafoskla, stavební pouzdra pro zasouvací dveře, ucelenou nabídku posuvných systémů po stěně, stahovací schody, včetně jejich protipožární a zateplené úpravy, interiérová a exteriérová točitá, segmentová a bočnicová schodiště, nerezové zábradlí. Svoji obchodní politiku směřuje jak na tuzemský, tak zahraniční trh. Bližší informace na www.japcz.cz nebo www.sklo-jap.cz.

  • Ateliér: CHYBIK + KRISTOF
  • Spolupráce: Vojtěch Kouřil
  • Země: Česká republika
  • Město: Vizovice
  • Ulice, číslo: Říčanská 1180
  • PSČ: 763 12
  • Datum projektu: 2012
  • autor: J.A.P. *
  • publikováno: * 9. 7. 2015

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři