Technologie / produkty

Český výrobce představuje dveře s hliníkovým rámem v posuvném stropním systému

Nová generace dveří s hliníkovou konstrukcí přináší dveřím pevnost a tuhost. Ty umožňují atypické rozměry a dveřní křídlo téměř v ničem neomezují. Vše je díky odpovídajícím hliníkovým profilům. V kombinaci se sklem a posuvnými systémy podporující atypičnost dveřního křídla, lze interiéru nabídnout originální řešení pro oddělení dvou sousedících prostor.

EARCH.CZ , 2. 11. 2016

Dveře STRONG

Typickým zástupcem dveří s hliníkovou konstrukcí je celoskleněná varianta – dveře STRONG v bezplodrážkovém provedení. Šíře hliníkového rámu je 40 mm, přičemž pohledový hliníkový rám po obvodu dveřního křídla je 32 mm. Jako nosná část pro dveřní výplň je využitý střed eloxovaného profilu, do kterého je vsazena jednovrstvá skleněná výplň o síle čtyři milimetry, včetně požadované úpravy. Na výběr jsou různé druhy skel – čiré, mléčné, barevně tónované planibel, pískované, nebo Grafosklo. Hliníkový rám je možné opatřit strukturální PUR povrchovou úpravou podle vzorníku barev RAL.

„Významnou roli zde hraje tuhost použitých hliníkových profilů, protože maximální šířka dveří STRONG, aniž bychom je museli zpevňovat příčkami je 1000 mm a výška 2800 mm,“ uvádí Petr Paksi, výkonný ředitel české společnosti J.A.P., z jejíž vývojové dílny dveřní systémy z hliníku pochází.

Designové dveře STRONG mohou být jak v otočné, tak posuvné variantě po stěně i do stavebního pouzdra. Vždy jde o bezpolodrážkovou variantu, u otočných dveří jsou doplněny čípkovými panty a magnetickým zámkem se skrytou střelkou. U varianty zasouvacích dveří STRONG do stavebních pouzder je doporučený atypický rozměr. Je to z toho důvodu, aby byl zachovaný rovnoměrně viditelný pohledový rám při zavření dveří na obou bocích a v části nadpraží. Ucelený dveřní systém

Dveře STRONG jsou určeny pro komplet se skrytými zárubněmi AKTIVE v otočném provedení a rovněž v posuvné variantě lze kombinovat se zárubněmi AKTIVE, které na sobě nesou vnější hliníkový „L“ profil chránící hranu průchodu. Samozřejmostí je pak použití v posuvném provedení na zeď – systémy TRIX a nebo posuv PREMIUM, který je kotven přímo do stavebně „surového“ stropu a jeho nosný profil je následně skryt do SDK podhledu.

Posuvný systém PREMIUM

Originálním řešením podporující v interiéru impozantnost atypicky velkého dveřního křídla je posuvný systém PREMIUM. Od standardních řešení posuvů se liší svým kotvením a díky tomu v podstatě i využitím. Nosný profil, do kterého je uchycena kolejnice posuvu PREMIUM se kotví přímo do surového nepohledového stropu. Ze své spodní části je pak kryt pohledovým interiérovým stropem, čímž se stává takřka neviditelný. Díky tomuto způsobu kotvení je možné posuv zabudovat a namontovat i dodatečně do hotového interiéru a stává se tak ideálním řešením do prostor se sníženými sádrokartonovými stropy, které pro svoji nízkou nosnost neumožňují kotvení standardního posuvného systému.

„Systém je kotven do stropu s pomocí pevnostního hliníkového profilu a závitových tyčí zajištěných maticemi. Do tohoto profilu je následně vložena a přišroubována vlastní nosná hliníková kolejnice pro dveře. Posuvná dveřní křídla o síle 40 mm jsou nahoře uchycena pomocí vozíčků v kolejnicích a úchytů zafrézovaných do horní hrany dveřního křídla. V případě celoskleněných dveří toto neplatí, protože jsou použity držáky Vetro 22, které jsou překrytovány profilem a krytkou z eloxovaného hliníku,“ doplňuje Petr Paksi.

Nosnost posuvu je opravdu vysoká, umožňuje zasazení dveří až o hmotnosti 160 kg, takže je vhodný i pro velkoformátové dveře, čemuž nahrává i délka posuvu, která může být až šest metrů.

„Dveře jsou v systému zasazeny ve dvou nebo jedné kolejnici, posuv je určen pro dvoje a více dveře. Tato kombinace je ideálním řešením pro variabilní předěl dvou místností a zachování vzdušnosti prostoru,“ vysvětluje Petr Paksi a dodává: „Vzhledem k tomu, že dveře STRONG mohou v posuvu dosáhnout atypické výšky 280 centimetrů, je dojem dveří s nenápadným rámem v celoskleněné stěně opravdu dokonalý.“

V rámci dveřního systému posuvu PREMIUM a dveří STRONG je samozřejmé využití tichého dorazu, umožňující lehké a tiché dovření i takto velikého dveřního křídla.

Více na www.dvere-jap.cz nebo www.posuvnysystem.cz.

Klíčová slova:

J.A.P. dveře sklo hliník

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři