Technologie / produkty

Nová generace spárovacích hmot a silikonů Ceresit MicroProtect

Design a dokonalá ochrana zdraví.

Ceresit , 2. 10. 2012

Plísně škodí lidskému zdraví a s novými zbraněmi proti těmto vytrvalým a velmi nepříjemným agresorům přichází na trh nová generace spárovacích hmot a silikonů Ceresit MicroProtect od společnosti Henkel, tvořených cementovými spárovacími hmotami Ceresit CE 40 Aquastatic, Ceresit CE 43 Grand’Elit a sanitárního silikonu Ceresit CS 25 Sanitary.

Čím je nová generace tak jedinečná? Na rozdíl od původní receptury má nová spárovací hmota Ceresit CE 40 Aquastatic schopnost nejen se pasivně bránit před pronikáním vlhkosti do struktury spár (označení Aquastatic), ale díky originální kombinaci tří biocidních účinných látek (z nichž na jednu má Henkel exkluzivitu) i aktivně bojovat proti růstu plísňových kultur a uchycení a šíření spor. Trojitá ochrana je i důvodem k nové podobě loga Ceresit MicroProtect, kterým jsou nové spárovací hmoty a silikony Ceresit označovány.

Nové spárovací hmoty a silikony Ceresit s 2. generací receptury MicroProtect nejsou atraktivní jen aktivní ochranou zdraví a vysokou odolností. Barevnost a barevná stálost (unikátní receptura ProColor garantuje dlouhodobou barevnou stálost) je opět velkou konkurenční výhodou systému Ceresit MicroProtect. Uchvátí zejména šířka barevné-ho spektra spárovacích hmot a jejich sladění se sanitárními silikony - kterýkoliv z odstínů spárovací hmoty si vyberete, najdete k němu odpovídající barvu silikonového tmelu.

Na současném trhu spárovacích hmot je poměrně dost produktů, které ochranu před plísněmi anoncují, realita je však taková, že doposud šlo vždy o receptury, které se soustředily na ochranu před pronikáním vody a vlhkosti do struktury spáry. Tato ochrana před vlhkostí, která narušuje spáru a otevírá tak cestu pro tvorbu nežádoucích plísní a mikroorganizmů, je samozřejmě důležitá a je zachována i u 2. generace spárovacích hmot Ceresit MicroProtect, na efektivní boj proti uchycení a růstu plísňových kolonií však nestačí. Pokud prostředí koupelny či kuchyně poskytuje vhodné podmínky pro plísně (kterými jsou zejména vyšší teploty a vlhkost) a vodoodpudivost spárovacích hmot a silikonů nestačí na „odražení jejich útoku“, jsou v nových produktech připraveny další linie obrany. Na spory například čeká první ze tří použitých účinných biocidních látek, která aktivně brání jejich uchycení na povrchu spárovací hmoty, další dvě biocidní účinné látky pak blokují růst těch plísňových kultur, které pronikly přes první obrannou hráz. Tato unikátní kombinace protiplísňových látek je tak u spárovací hmoty Ceresit CE 40 vůbec první recepturou na trhu, která aktivně brání usazení a šíření spor a plísní. Tři úrovně obrany – schopnost odpuzovat vodu (aquastatický efekt), ochrana proti plísním a barevná stálost - stojí i za vznikem nového označení „TripleProtection“ (trojitá ochrana).

Článek vznikl za podpory společnosti Ceresit.

 

Foto: eArch

  • autor: Ceresit *
  • publikováno: * 2. 10. 2012

Klíčová slova:

Generální partner
Hlavní partneři