Technologie / produkty

Nové omítky Ceresit s designem přírodního kamene

Kámen je již po staletí oblíbeným stavebním materiálem, ceněným pro svou pestrost a nadčasovou krásu. Propůjčuje fasádě vkusný a elegantní vzhled a je používán jak při stavbě tradičních, tak i moderních budov.

Ceresit , 8. 11. 2011

Často se však ukazuje jako nákladný, těžko transportovatelný a obtížně zpracovatelný. Invenční odpovědí koncernu Henkel na potřeby současných investorů i tvůrců jsou nové omítky a nátěry Ceresit VISAGE s designem přírodního kamene.

Novinka Henkel: omítky Ceresit CT 710 VISAGE a CT 60 VISAGE

Kromě fasád se vzhledem přírodního kamene nabízí Henkel díky tenkovrstvé omítce se strukturou granitu nebo pískovce pro vnitřní i vnější použití Ceresit CT 710 VISAGE bohatou škálu barev v odstínech granitu a pískovce. Omítky VISAGE se vzhledem pískovce jsou nabízeny v široké škále barev od krémově béžové přes červenavou po šedou. V paletě omítek granitového vzhledu je možné najít odstíny leskle černé, tečkované šedé i jasně hnědé a béžové. Na rozdíl od přírodního granitu, produkty VISAGE zbytečně nezatěžují konstrukci, takže fasády jsou pevnější a trvanlivější. Omítka umožňuje aplikaci na tradičních podkladech z vápeno-cementových omítek, na betonových površích, sádrových podkladech, dřevoštěpových a sádrokartonových deskách.

Řada VISAGE zahrnuje také speciální šablony, díky kterým je možné vytvořit strukturu typickou pro cihlové nebo kamenné zdivo. Fasáda tak získá přirozený, požadovaný vzhled bez nutnosti použití skutečného kamene nebo cihel. Požadovaného vzhledu typického pro kámen nebo cihly je dosaženo použitím jedné z 12 originálních barev tenkovrstvé akrylátové omítky (0,5 mm) pro vnitřní i vnější použití Ceresit CT 60 VISAGE spolu s jednou z 5 speciálních šablon (tři pro tvorbu kamenného vzoru, dvě pro cihlový vzor). Tato omítka je dostupná kromě 12 odstínů VISAGE i v plné škále barev Ceresit Colours of Nature® a je odolná vůči biologickému napadení houbami, plísněmi a řasami.

Podrobný přehled omítek a nátěrů CERESIT VISAGE je k dispozici na stránkách www.ceresit-visage.cz. Na uvedeném portálu najdou zájemci i aplikaci, která pomáhá vytvořit vhodnou barevnou kompozici pro návrh fasády a která umožňuje vybrat si z připravených barevných schémat a následně je aplikovat na model hotové stavby. Nechybí ani teoretické informace pro vhodný výběr kombinace barev.

Kontakt: Henkel ČR, spol. s r.o. U Průhonu 10 170 04 Praha 7 tel: 220 101 101

  • autor: Ceresit *
  • publikováno: * 8. 11. 2011

Klíčová slova:

Generální partner
Hlavní partneři