Technologie / produkty

Panoramatická fasáda Schüco FWS 35 PD obdržela cenu Red Dot Product Design Award 2019

Panoramatický design fasády Schüco FWS 35 PD s pohledovou šířkou hliníkových profilů pouhých 35 mm a tepelně izolačními parametry na úrovni pasivního domu byl spolu s dalšími pěti systémy Schüco oceněn titulem Red Dot Product Design Award 2019.

Schüco CZ s.r.o. , 17. 9. 2019

Žijeme v éře velkorysých skleněných ploch moderní „transparentní“ architektury, která vytváří maximálně prosklené, světlo propustné fasády, které propojují interiér s exteriérem, přitom nechceme dělat kompromisy v otázce energetické náročnosti. Subtilní fasádní systém Schüco FWS 35 PD pro prosklené opláštění má unikátní pohledovou šířku profilu pouhých 35 mm, ale zároveň splňuje hodnoty tepelné izolace ve standardu pasivních domů.  

Fasádní systém Schüco FWS 35 PD vytváří reprezentativní konstrukce s doslova širokoúhlým vizuálním vjemem a je vhodný především pro přízemní fasádní plochy bytových i nebytových objektů, jako jsou obchody či showroomy. Panoramatický design s minimální pohledovou šířkou profilu garantuje nerušený výhled i vnější pohled na fasádu. I proto byla téměř bezrámová kombinace fasádního systému Schüco FWS 35 PD, stejně jako okenní systémy Schüco AWS 75 PD.SI (Panorama Design, Super Insulated) a posuvně-zdvižné systémy Schüco ASE 67 PD za svůj puristický design oceněna prestižním titulem 2019 Red Dot Product Design Award. 

Modulární systém Schüco FWS 35 PD je kompatibilní s trojitým zasklením o tloušťce až 52 mm, fasádními konstrukcemi jiných pohledových šířek (50, 60 a 80 mm) i s klasickými okenními a dveřními systémy Schüco AWS, resp. Schüco ADS. Upínací profily osazovacího rámu jsou vhodné i pro integraci okenní řady Schüco AWS s mechatronickým kováním Schüco TipTronic, které umožňuje automatické noční chlazení a senzory řízené větrání. 

Foto: eArch

Fasádní systém Schüco FWS 35 PD se vyrábí ve dvou úrovních tepelné izolace s izolátory HI a SI. Systém s certifikátem pasivního domu dosahuje hodnoty prostupu tepla Uf až 0,90 W/(m²K). Testovaný je proti vniknutí v bezpečnostní třídě RC 2.  

Vedle excelentního vzhledu je přidanou hodnotou fasády také efektivní výroba a jednoduchá instalace. Nové prefabrikované modulární komponenty výrazně urychlily výrobní proces i zpracování. Optimalizovaný systém napojení do stavební konstrukce a patentovaný úchytný systém se zaklapávacími profily redukují spoje a umožňují racionální, bezpečnou a rozměrově tolerantní montáž.  

Vítěz Red Dot Design Award 2019: Sluneční clona Schüco CSB je stabilní i v silném větru 

Venkovní sluneční clona Schüco CSB (Concealed Shaped Blind) je plně integrovaná do fasádního systému Schüco FWS 50/60 a výrazně redukuje teplo v budově i během horkých slunečních dnů. Odolné lamely z extrudovaného hliníku odolají i větru o rychlosti 9 až 10 na Beaufortově stupnici (do rychlosti 25 m/s), tedy silné vichřici schopné vyvracet stromy, a to díky vodicím kolejnicím uloženým v krytých konzolích. Vysokou transparentnost, resp. viditelnost až 23 % vytváří kombinace hliníkových lamel a mezer mezi nimi, což umožňuje lidem v budově zůstat v kontaktu s venkovním světem i v případě, kdy je clona zcela zatažena. Stoprocentní zastínění slunečního záření je zajištěné, když je úhel dopadajících paprsků vyšší než 21°. Žaluzie jsou vyráběny v eloxovaných barvách C0 a C31 až C35, takže mohou být perfektně sladěny s barvou fasády nebo vytvořit zajímavé barevné efekty. 

Foto: eArch

Vítěz Red Dot Design Award 2019: Elegantní a intuitivní ovládání dveří Schüco DCS SmartTouch 

Schüco DCS SmartTouch (Door Control System) kombinuje dveřní komunikaci a kontrolu vstupu v jediném modulu, který se vyznačuje intuitivním ovládáním a vysoce elegantním designem. Dotykově ovládaný panel z  černého skla DCS SmartTouch může být zapuštěn do všech vstupních dveří Schüco. Automatizovaný systém ovládání dveří Schüco DCS nabízí nejrůznější možnosti zabezpečení domu, od efektivní kontroly oprávnění vstupu pomocí otisků prstů (biometrické údaje) nebo zadávání kódu, až po rozsáhlý dveřní komunikační systém s videokamerou, domovním telefonem a zvonkem. Do ovládacího panelu se na přání uživatele objektu instaluje numerická klávesnice, čtečka otisků prstů, domovní číslo, zvonek či jmenný seznam se zvonky nebo systém k dorozumívání s video kamerou a otvíračem dveří.

Foto: eArch

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři