Události /

Veřejná přednáška ARCHIP | Métropole Habitante

Jak se tvoří metropole? Jakou roli mají její obyvatelé a co znamená pojem "veřejný"? „Obyvatel metropole: Od veřejného ke společnému“ je název veřejné přednášky francouzského architekta a urbanisty Djamela Klouche ze studia l'AUC v Paříži, který 10. ledna navštíví Architektonický institut v Praze.

EARCH.CZ , 9. 1. 2013

Djamel Klouche se (spolu s Carolinou Poulin a Françoisem Decosterem - l'AUC) již téměř dvacet let zaměřuje na důležité aspekty urbanismu – kulturní a sociální jevy ve vazbě na odlišné přístupy v tvorbě strategických, územních a metropolitních plánů. Specializují se také na projekty městských revitalizací v kontextu transformace průmyslu nebo tvorby sociálního bydlení. Kloucheho tým byl nejmladším vyzvaným týmem v Sarkozyho projektu Velké Paříže. Jejich práce byla v roce 2005 oceněna Národní cenou za inovativní přístup k městskému plánování. Klouche, profesor prestižní architektonické školy ve Versailles, přijíždí do Prahy poprvé, v rámci série urbanistických přednášek COOPLANNING.

I když profesor Klouche považuje historické dědictví za devizu města, tvrdí, že je důležité, aby se město otevřelo. V tomto jsou si Paříž s Prahou, která také v současnosti hledá vizi své budoucnosti, velmi blízké. Jaké jsou další paralely dvou významných evropských metropolí a lze v jejich vývoji hledat vzájemnou inspiraci?

Přednáška v anglickém jazyce je veřejně přístupná. Bude se konat 10. ledna v 19:00 na Architektonickém institutu v Praze (ARCHIP), Františka Křížka 1, Praha 7. Vstup je zdarma, bez rezervace.

Sérii veřejných přednášek COOPLANNING organizuje Architektonický institut v Praze (ARCHIP) ve spolupráci s Atkins & Langford Development, Centrem pro středoevropskou architekturu (CCEA), nakladatelstvím Prostor a mezinárodním festivalem o obyvatelnějších městech reSITE.

Klíčová slova:

ARCHIP město

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři