Centrum volného času Splashpoint

Čtvrtek, 24. Říjen 2013 - 0:00
| Napsal:

Návrhem tohoto nového bazénu byli Wilkinson Eyre Architects pověřeni Radou samosprávy Worthingu na základě soutěže RIBA. Nový bazénový komplex obsahuje 25 m dlouhý bazén se šesti dráhami, kombinovaný výukový / skokanský bazén, kryté rekreační bazény s tobogány, peřejemi a venkovním bazénem, centrum zdraví a fitness, veřejné prostory, kavárnu, jesle a flexibilní prostor pro další aktivity.

Wilkinson Eyre Architects  - Centrum volného času - celkový pohled - foto © Wilkinson Eyre Architects
Fotoalbum: 
Wilkinson Eyre Architects  - Centrum volného času - celkový pohled - foto © Wilkinson Eyre Architects
Wilkinson Eyre Architects  - Centrum volného času - celkový pohled - foto © Wilkinson Eyre Architects
Wilkinson Eyre Architects  - Centrum volného času - detail fasády - foto © Wilkinson Eyre Architects
Wilkinson Eyre Architects  - Centrum volného času - plavecký bazén - foto © Wilkinson Eyre Architects
Wilkinson Eyre Architects  - Centrum volného času - model - foto © Wilkinson Eyre Architects
Wilkinson Eyre Architects  - Centrum volného času - skica - © Wilkinson Eyre Architects
Katalogový list: 
Ateliér Wilkinson Eyre Architects
Světadíl Evropa
Země Velká Británie
Město Worthing
Datum realizace 2013
Poznámka

Užití mědi: Fasády/Fascia
Typ budovy: Sportovní, relaxační
Použitá měď: Klasická

Tento nový komplex, který se nachází v těsné blízkosti stávající Aquareny a v blízkosti centra města, je vynikající stavbou na jedinečném místě nábřeží. Maximalizuje potenciál pozemku s "obytnými pásy", plynoucími od severu k jihu a zdůrazňujícími spojení mezi pevninou a mořem. Každý typ bazénu má vlastní terasu, otevírající průčelí směrem k pláži a oživující toto významné místo v souladu se záměry radnice pro aktivní plážovou zónu.

Konstrukce je kryta mědí a červeným cedrem - paletou přírodních materiálů s vlastním kvalitním povrchem, zvolených tak, aby v mořském podnebí elegantně stárly. Průčelí integruje řadu rozměrných skleněných výplní, vytvářejících u oken a střešních oken efekt "obrazových rámů". Měď a dřevo jsou materiály, které jsou synonymem kulturní tradice anglického pobřeží. Tyto materiály jsou také odolné vůči prudkým pobřežní živlům, esteticky se navzájem doplňují a jsou citlivé k historii tohoto krásného přímořského města.

Měď je materiál, který na místě skutečně "zakoření", který se mění od své tradiční bohatě reflexní měděné červené až po tlumenou tmavě hnědou a dále v živě zelený patinovaný povrch. K vytvoření variací po celé délce západní fasády byly použity dva různé povrchy: primární plochy stěn a střechy mají ploché obkladové panely a projektovaná okna používají perforovaný fasádní systém.

Projekt byl na pozemku zahájen v dubnu 2011 a dokončen byl v květnu 2013.

Další příklady použití mědi najdete na adrese www.copperconcept.org