Mar.s architects přeměnili vinohradskou prodejnu potravin na bistro s lasagnemi

Středa, 12. Září 2018 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Korunní ulice v Praze je známa mnoha vyhlášenými gastronomickými podniky, ke kterým se nově přidala také Lasagneria – bistro zaměřující se na italské lasagne. Mar.s architects vytvořili z bývalé prodejny potravin prosvětlený prostor s originálně řešeným podhledem, jehož černá barva kontrastuje se světlým interiérem. Lasagnerie není prvním gastro podnikem, které Mar.s architects v Praze navrhli. Vedle nového vinohradského projektu stojí například za interiérem karlínského Nejen Bistra či nedávno otevřeným bistrem Pipca na Letné.

Lasagneria, Mar.s architects © Jakub Skokan, Martin Tůma/BoysPlayNice
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Ateliér mar.s architects
Subdodavatel
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha 2 - Vinohrady
Ulice, číslo Korunní, 35
Suma 1 500 000.00
Měna CZK
Datum projektu 2017
Datum realizace 2017
Užitná plocha 62.00m2
Poznámka

Grafický design: oh deer

Fotografie: BoysPlayNice

Bistro specializující se na italské lasagne se nachází v Korunní ulici na Královských Vinohradech v Praze. Prostor, ve kterém se dříve nacházela prodejna potravin, je charakteristický svými velkými výlohami a prosvětleným interiérem.

Veškeré složky lasagni jsou připravovány přímo v bistru, a to jednak v kuchyni propojené s prostorem restaurace velkým otvorem, a také přímo na pultu, který tvoří ústřední prvek bistra.

Důležitou součástí vizuálního řešení interiéru jsou dvě horizontály – podlaha a strop. Na podlaze je použita kombinace dubových vlýsků mořených do tmavého odstínu a skládaných do klasického stromečku a bílých obkladů a dlažby stejného rozměru. Ta je vklíněna do dřevěné podlahy a přechází do provozně namáhanějších částí bistra, včetně stěny za pultem. Pod stropem je vytvořen poloprůhledný podhled z několika kilometrů černého provázku, který tvoří nepravidelnou síť. Mezi obě výrazné roviny je vestavěn atypický nábytek ze světle mořené překližky. Celý interier je doplněn osvětlením Edisonovými žárovkami a tématickou grafikou od studia molokowall.