Rodinný dům od Pavla Chládka se přizpůsobuje svahu na kraji Zlína

Středa, 9. Květen 2018 - 0:40
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Architekt Pavel Chládek postavil před několika lety jednoduchý rodinný dům na okraji Zlína, kde sídlí i jeho kancelář Chládek architekti. Kompaktní hmota domu se přizpůsobuje svažitému pozemku na rozhraní zahrádkářské kolonie a městské zástavby.

Rodinný dům Zlín, Boněcko, Chládek architekti © Pagáč Photoproduction
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Pavel Chládek
Ateliér Chládek Architekti
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Zlín
Ulice, číslo Boněcko
Datum projektu 2009
Datum realizace 2011

Protáhlá parcela situována na rozhraní zahrádkářské kolonie a původní zástavby rodinnými domy se svažuje k severozápadu a nabízí výhled na protější zalesněný horizont a východní okraj města. Osazení domu využívá přirozený průběh terénu a rozděluje jeho provoz do tří samostatných celků.

Vstupní část domu tvoří souvislá dlážděná plocha, na kterou navazuje garáž se vstupní halou, odkud je přístupná pracovna situovaná v severozápadním rohu objektu. Horní obytné podlaží je dostupné po schodišti zabírající úzký střední trakt domu. Obývací pokoj bezprostředně navazující na schodiště, je otevřen na západ a nabízí panoramatický výhled a výstup na přilehlou terasu směrem do zahrady. Podél jižní stěny domu je dostupná kuchyň s jídelnou otevřená na východ. Dětské pokoje, koupelna a ložnice rodičů jsou situovány v severním traktu, přístupné chodbou z obývacího pokoje.