Z popela zrozen

Čtvrtek, 2. Červen 2016 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva
Říká se, že všechno zlé je pro něco dobré. A tak i požár může být dobrým důvodem pro zásadní rekonstrukci. Majitelé bytu, jehož kompletní proměnu režírovalo studio DDAANN, nakonec dostali i hasicí přístroj. Pro jistotu.
DDAANN, Byt Fénix - foto © BoysPlayNice
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Daniel Baudis, Daniel Rohan, Lucia Horkavá
Ateliér DDAANN
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha
Datum realizace 2016
Poznámka

Foto © BoysPlayNice

Z popela původní dělené a neprosvětlené dispozice povstal jako Fénix nový půdorys. Ten reaguje na potřeby pětičlenné umělecké rodiny. Díky rozmístění světlíků ve stěnách může denní světlo proniknout do všech místností bytu. Hala má dostatek úložných prostor a propojuje obytné prostory se vstupem a zázemím bytu. Hlavním těžištěm bytu je jídelna s kuchyní, kde se u velkého stolu odehrávají společná setkání s prarodiči, kamarády i kolegy. Jídelnu propojuje s obývacím pokojem čtyřboká knihovna s čtenářským koutkem. Tento kus nábytku slouží nejen k ukládání čtiva, ale také jako rodinná nástěnka či výstavní prostor pro suvenýry. Obývací pokoj s pracovním stolem odděluje ložnici rodičů od pokojů pro dvě mladší děti. Třetí, nejstarší potomek má k dispozici svou osobní trucovnu.

Naší snahou bylo v omezené dispozici vytvořit velkorysé společné prostory, ale také dostatek soukromí pro všechny obyvatele tohoto bytu.

Jedním z kolaudačních darů byl hasicí přístroj a my pevně doufáme, že nenastane důvod ho použít…