Marek Růžička | Digitální architektura

Čtvrtek, 15. Listopad 2007 - 9:44
| Napsal:
Marek Růžička se představí jako čtvrtý host podzimní série přednášek Digitální architekt [07]. Ačkoliv to nebude mít lehké, vždyť jeho přednáška se koná po úspěšné přednášce Franka Barkowa v Ekotechnickém muzeu v Bubenči a navíc jako alternativní program zrušené přednášky Marcose Novaka, myslím, že je na co se těšit. Vždyť Digitální architektura je v neustálém vývoji a také u nás se začínají objevovat nejen vydařené projekty, ale také první pokusy o realizaci "jiné" architektury.
Co se skrývá za pojmem Digitální architektura?Dnešní doba je dobou digitální, o tom není pochyb. Téměř každé zařízení, se kterým dnes člověk přijde do styku, je postaveno na digitálních technologiích. Přídomek „digitální“ tak ztrácí svoji výlučnost a nepředstavuje žádnou neočekávanou vlastnost. Co se však skrývá za slovem „digitální“ ve vztahu k architektuře?


Jak pracuje Digitální architekt?Architekti, kteří se zařadili mezi „digitální avantgardu“, využívají dostupné technologie způsobem, který jim otevřel nový pohled na proces navrhování s přímou návazností na proces výroby. To, co se jim v této oblasti podařilo, se snaží sledovat právě projekt Digitální architekt.


Jak se daří digitálním architektům nejen v Čechách?Někteří čeští architekti ovlivněni digitálními technologiemi se rozhodli po zahraničních stážích také pro praxi v cizině. Jiní působí v domácím prostředí? Jaké jsou možnosti uplatnění digitální avantgardy v našich podmínkách a jaké možnosti nabízí zahraniční architektonické kanceláře? Kde lze studovat digitální architekturu?

Rychlý pokrok v oblasti digitálních technologií přináší stále nové podněty a směry, které mohou architekti zkoumat a využívat v praxi. Rychlost rozvoje digitální architektury jde ruku v ruce s rychlostí rozvoje digitálních technologií.


16. listopadu 2007 18:30 hod

Marek Růžička
Digitální architektura


Česká stavební akademie
ABF Nadace
Václavské náměstí 31
Praha 1

Chcete tisknout "aťák" zadarmo?Stalo se již zvykem, že v zimním semestru nabízí Digitální architekt nějaké ty výhody pro své posluchače. Tentokrát je tu opět akce s podtitulem "Tiskněte aťák zadarmo!". Ve zkratce to znamená, že kdo z posluchačů vysokých škol zaměřených na architekturu bude navštěvovat pravidelně přednášky dA v zimním semestru získá možnost vytisknout si svůj semestrální projekt zdarma. A to není jistě k zahození!

Stále máte možnost se registrovat!I když se Vám podařilo zmeškat první přednášku, tak nemusíte zoufat. Každá návštěva dA přednášky pro Vás představuje možnost vytisknout si u Copy General jeden výkres formátu A0 nebo 2x vykres A1 (nebo 4x formát A2). Ve výsledku to znamená, že za každou návštěvu přednášky získáváte kredit na tisk. Pokud tedy například jednu z dA přednášek propásnete nemusíte zoufat, neboť stále máte možnost vytisknout si u Copy General 4 formáty A0 nebo odpovídající množství menších výkresových formátů.Aktuální informace:
www.digiarch.cz; info [at] digiarch.cz">info [at] digiarch.cz

Pořádají:
e-architekt.cz, Fakulta architektury ČVUT v Praze

Ve spolupráci:
Česká komora architektů, Nadace české architektury,
Studentská grantová soutěž

Hlavní partneři:
ArchiCAD 10, Autodesk, Copy General, Philips, HUECK HARTMANN

Partneři: Nemetschek, VELUX , Somfy, F2 architekti
Projekt podpořili: NC Computers, PROSTOR
Mediální partneři: Computer Design, Era 21, KONSTRUKCE, Radio1
Internetoví partneři: AVC, STUDENT
Klíčová slova: