Architektura /

23. ročník studentské soutěže Ještěd f Kleci začne již v pondělí 10. února

Ještěd f kleci je soutěž na půdě Fakulty umění a architektury Technické univerzity v Liberci pořádaná jejími studenty. Letošní již 23. ročník ročník začne v pondělí 10. února a slavnostně vyvrcholí vyhlášením vítězů v pátek 14. února.

Ještěd f Kleci , 6. 2. 2020

Zahájení JFK týdne proběhne ve Vokně formou koncertů dvou pražských indie-rockových kapel — Iggy Mayerov a Branko’s Bridge. V úterý se v Antikvariátu a knihkupectví Fryč uskuteční přednáška o Papírovém ,,náměstí’’. Problematiku představí liberecký historik Jan Mohr a případná řešení nabídne architekt Jiří Žid. Středa se ponese v duchu workshopů. V Ateliéru Karla Hubáčka proběhne knihvazačská dílna a workshop recyklovaného sublimačního tisku na trička. Ve čtvrtek již budou porotci procházet všechny práce, které vznikly na půdě FUA TUL za uplynulý zimní semestr.

Porota je tematicky složena z absolventů Fakulty umění a architektury, jelikož ta letos slaví krásných 25 let své existence! Rozhodovat o vítězích tedy budou: Eliška Slámová, Jana Bernartová, Filip Landa, Jiří Hořavka a Petr Štefek. Poslední JFK den bude vyjímečně obohacen o program Oslav 25 let FUA TUL, který je plný (nejen) absolventských překvapení. Dveře Ateliéru Karla Hubáčka se otevřou již v 15 hodin a zůstanou otevřeny až do pozdního večera. 

Foto: eArch

Vrcholem večera a celého Ještědu f Kleci bude velkolepé vyhlášení vítězů Ještědu f Kleci, které začne ve 21 hodin. Ateliér samozřejmě kromě milých návštěvníků zaplní i spousta dobrého jídla a pití. Nenechte si Ještěd f Kleci ujít a přijďte se podívat!

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři