Architektura / bytové domy

Bytový komplex v Krakově

Krakov získává další obecní byty ‑ tentokrát v ekologickém komplexu, který se nachází v krakovské čtvrti Podgórze mezi ulicemi Rzemieślnicza a Szafrana. Bytový projekt "Fi" je komplexem samostatných budov s pronikajícími polouzavřenými plochami.

Středisko mědi , 25. 9. 2014

Architektonický návrh na koncepci tohoto bytového projektu byl vybrán v soutěži, pořádané krakovskou pobočkou Svazu polských architektů (SARP). Projekt kombinuje evropské architektonické standardy a funkční řešení, které budou sloužit potřebám budoucích obyvatel.

Celý projekt se skládá z pěti budov o sedmi podlažích s nájemními byty a s přízemím, vyhrazeným pro obytné i komerční využití. Jednoduché bílé fasády prolínají pásy oken, provedené v grafitových teple šedých tónech, a vytváří tak silný kontrastní a dynamický vzor, dodávající bytovému komplexu nádech elegance. Měděná krytina nejvyššího podlaží dodává dotek odlišnosti, který se do architektonické atmosféry Krakova mimořádně hodí.

Bytový komplex přichází s řadou funkčních řešení, které umožní ekologické využívání přírodních zdrojů, jako je venkovní fotovoltaické osvětlení a zachytávání dešťové vody pro zavlažování citlivě upravených zelených ploch. Sportovní a rekreační oblasti, jako jsou hřiště, sportoviště nebo aleje, umožní obyvatelům příjemně trávit volný čas se svou rodinou a přáteli.

Nákupní pasáž, která se nachází na vnější straně komplexu, umožní přístup k základním komerčním a prodejním službám; současně poskytne obyvatelům "plot", a zvýší tak bezpečnost této obytné zóny.

Autor: PCPM

Klíčová slova:

bytový komplex měď

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři