Architektura / rodinné domy

Rodinný dům v lůně přírody

Další stavbou představenou v rámci letošního ročníku Salonu dřevostaveb je pasivní rodinný dům, který zaujme svou jednoduchou hmotou a elegantními detaily.

Vladimír Balda , 4. 2. 2014

Pozemek určený pro stavbu rodinného domu je součástí většího, dosud nezastavěného území, které celé leží v zóně CHKO Jizerské hory.

Před začátkem práce na návrhu vlastního domu bylo nutné zpracovat zastavovací plán pro celé území. Plán určil počet domů v území, jejich umístění na pozemku a orientaci ke světovým stranám, částečně také reguluje architekturu domů.

První dům, který se v daném místě realizoval je rodinný dům dosahující vlastností pasivní stavby. Rodinný dům na půdorysu obdélníka 13,6 x 7m je zastřešen sedlovou střechou s výrazným "negativním" vikýřem. Z půdorysu obdélníka vystupuje pouze přístavba zádveří se vstupem zastřešená pultovou střechou. Obytné místnosti situované u jižní fasády jsou v přízemí osvětlené okny bez parapetu a v podkroví průběžným oknem přes celou délku domu.

Salon dřevostaveb je nesoutěžní přehlídka kvalitní moderní architektury ze dřeva. Formou výstavy, přednášek, projekcí a odborné literatury nabízí jedinečnou příležitost zhlédnout na jediném místě výběr toho nejlepšího, co v tomto oboru za poslední rok vzniklo. Přehlídka má těžiště na veletrhu Dřevostavby. Po zbytek roku se pak výstava pravidelně představuje i v dalších městech České republiky a na Slovensku. Přehlídka Salon dřevostaveb je určena především široké veřejnosti, které se snaží zprostředkovat nejširší možné spektrum informací o rychle se rozvíjejícím odvětví dřevostaveb. Setkávají se zde také architekti a odborníci nejen z České republiky, ale z celého světa. V uplynulých letech jsme měli možnost setkat se zde s architekty z Kanady, Norska, Rakouska, Finska a Belgie.

Více informací naleznete na www.salondrevostaveb.cz.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři