Architektura / interiér

Střešní byt architekta Kristena v centru Brna nabízí otevřený prostor bez pevných příček a velké prosklené stěny

Jak lépe může architekt vyjádřit své představy o ideálním bydlení než při realizaci svého vlastního domova? Architekt Michal Kristen si při návrhu vlastního bytu v centru Brna vyhrál s detaily a aplikoval v něm řešení, za kterými si pevně stojí. V interiéru architektova útočiště tak můžeme najít mnoho atypických prvků vytvořených přesně na míru majitelů bytu.

Technistone , 8. 9. 2020

Sobě na míru

Architekt Michal Kristen se svým projektům vždy pokouší dodat přidanou hodnotu a důvtip skrytý v jednoduchém a efektivním řešení. Se svou manželkou Ivonou a synem sdílí střešní nástavbu o ploše 114 metrů čtverečních, ke kterému náleží také rozlehlá terasa s výhledem na město, a lokalitu bydlení si nemohou vynachválit. „Bydlení v centru Brna máme rádi, všude máme blízko. Pohledy na město jsou překrásné ze všech prosklených prostor i z terasy. Musíme říct, že se byt stal opravdu nádhernou relaxační zónou a rádi se vždy vracíme domů.“ Architekt Kristen při návrhu bytu aplikoval některá svá osvědčená řešení: „V interiéru je použito vše, co se nám líbí a co rád navrhuji i pro své klienty. Mohu pak ukázat výsledek v praxi. Jde například o vnější bezrámové prosklené stěny na celou výšku místnosti nebo o otevřený nekonečný prostor bez pevných příček vymezený pouze vestavěným atypickým nábytkem.“

Kristen - byt

Estetika i funkčnost

„V kuchyni jsem se snažil navrhnout jednotlivé funkční zóny pro přípravu jídla tak, aby byly na sobě nezávislé, nevytvářely mezi sebou překážky a logicky na sebe navazovaly. Kuchyň dnes plní funkci jakéhosi dalšího krásného pokoje, místa k setkání. Je dostatečně prostorná a manželka zde ráda vaří.“

Prostorný varný ostrůvek důmyslně ukrývá množství úložných prostorů ze své vnitřní i vnější strany. Pracovní deska je z vysoce odolného čistě bílého tvrzeného kamene TechniStone®. S pracovní deskou pak ladí i porcelánový dřez. Vše je zohledněno jak prakticky, tak esteticky. Detaily jsou precizní a promyšlené, například reliéfní povrch digestoře. Architektova záliba ve skle je patrná na stěně oddělující jídelní zónu. Sklo zachovává vzdušnost celého prostoru a přitom působí uměleckým dojmem. Celý byt sjednocuje dřevěné ořechové obložení.

Kristen - byt
®

Prověrka časem

Byt doplňuje střešní terasa, jejíž součástí je venkovní posezení s plně vybavenou kuchyní. V létě tam rodina tráví více času než ve vnitřní části bytu. Další část terasy tvoří zavlažovaný trávník, část je vymezená pro japonskou zahradu s bílými valouny. „Cílem návrhu interiéru bylo vytvořit moderní a přitom nadčasový byt. Propojené prostory, ničím pevně neohraničené, neustále odkrývají nové pohledy. Dominantu celku tvoří rozměrná prosvětlená skleněná stěna z crashskla a velká knihovna s krbem. Když se na to dívám zpětně, možná bych přece jenom oddělil master ložnici klasickými dveřmi, kvůli klidu. Rovněž otevřený krb se nepoužívá, máme totiž k dispozici terasu nad bytem a ta je naopak využívána velice často. Jinak vše funguje tak, jak bylo zamýšleno, jsme spokojeni,“ říká autor o svém vlastním soukromém projektu.

Kristen - byt

Tento článek vznikl za podpory společnosti Technistone.

Společnost Technistone patří k celosvětově uznávaným a úspěšným výrobcům tvrzeného kamene. Svoji pozici získal především díky mnohaletým zkušenostem v oboru. Základem materiálu TechniStone® jsou ve více než 90 % přírodní suroviny v podobě nejrůznějších písků, jemných až hrubých frakcí křemene či žuly. Vývoj nových barev reflektuje aktuální designové trendy, zákaznické preference lokálních odbytišť, ale z velké části je inspirován pestrou a živelnou tváří přírody. Její krása zachycena do vysoce odolných velkoformátových desek přináší harmonii i pocit luxusu. TechniStone® je materiál vyrobený lidmi pro lidi, pro své vlastnosti je vyhledáván profesionály z celého světa a nabízí široké použití v soukromých i komerčních projektech. Nejčastěji se tvrzený kámen TechniStone®využívá pro výrobu kuchyňských pracovních desek, koupelnových desek a obkladů. Dále je výborným materiálem pro dlažbu, schodiště, stoly, bary, recepce a designové dekorativní prvky interiéru.

 

  • autor: Technistone *
  • publikováno: * 8. 9. 2020
  • zdroj: * Reklamní sdělení

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři