Architektura / interiér

"Šuplíkový" projekt: Interiér rodinného domu

Jedná se o studentský projekt návrhu interiéru rodinného domu s lékařskou ordinací. Předmětem řešení byl obývací pokoj s kuchyní a jídelnou, studentský pokoj a koupelna. Hlavní idea vychází ze sterilního lékařského prostředí, proto byl kladen důraz na čistotu a jednoduchost celého řešení.

Helena Lihanová , 15. 12. 2014

BAREVNOST

Barevnost interiéru je zvolena v neutrálních odstínech bílé, šedé a černé. Jako barevný akcent byla zvolena zelená barva. Sjednocujícím prvkem se stala epoxidová stěrka v imitaci pohledového betonu a dřevěné podlahy v dekoru dubu.

OBÝVACÍ POKOJ S KUCHYNÍ A JÍDELNOU

V tomto prostoru byla celá jedna stěna vyčleněna pro kuchyňskou linku, která plynule přechází v televizní stěnu. Jídelní stůl je vykonzolován z varného ostrůvku a doplněn šesti židlemi. Prostor je dále vybaven prostornou sedačkou a dvěma křesílky.

STUDENTSKÝ POKOJ

Pokoj je rozčleněn na zónu spací, pracovní a relaxační. Nábytek ve studentském pokoji byl navržen v bílé barvě. Celá jedna stěna pokoje byla opatřena matným tabulovým nátěrem a je tak určena pro vlastní kreativitu obyvatel pokoje.

KOUPELNA

Koupelna je vybavena vanou, sprchovým koutem, toaletou a dvojicí umyvadel. Dvě protilehlé stěny jsou opět opatřeny epoxidovou stěrkou v imitaci pohledového betonu. Koupelnový nábytek je zvolen v dekoru dubu.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři