Novinky a názory / zprávy

Co na vás čeká během 28. ročníku studentské soutěže Ještěd f Kleci?

Již brzy proběhne 28. ročník studentské architektonické soutěže Ještěd f Kleci! Foto: Zdroj: FUA TUL v Liberci

Ještěd f kleci je soutěž na půdě Fakulty umění a architektury Technické univerzity v Liberci pořádaná jejími studenty. Tento ročník zakládáme na snaze oživovat opomíjená místa města Liberec. Program proto směřujeme na ně.

Ještěd f Kleci , 31. 5. 2022

Červnový 28. ročník akce zahájíme v pondělí 20.6. ve velkém stylu, a to koncertem kapely Hello Marcel v nejstarším biografu Liberce, v art-deco kině Varšava!

V úterý 21.6. si v antikvariátu a knihkupectví Fryč budeme moct poslechnout přednášku o majetkových proměnách v Liberci ve 20. století, což nám osvětlí proč nyní Liberec vypadá tak jak vypadá.

Středeční odpoledne a večer strávíme ruční výrobou sešitů, tématicky na Papírovém náměstí v Liberci, ve spojení se zdejším podnikem - Stereo cafe.

Ve čtvrtek budeme promítat architektonicko-umělecký film a načerpáme sílu na páteční vyhlášení.

V pátek práce studentů FUA za uplynulý semestr ohodnotí naši letošní porotci. Jsou jimi umělec a performer Jiří Kovanda, urbanista Michal Kohout, krajinářská architektka a urbanistka Ida Chuchlíková, architekt Petr Hájek a 3 kurátorky: Kristýna Hájková, Diana Kněžíková  a Alžběta Horáčková.

Brány ateliéru s vystavenými pracemi otevřeme veřejnosti již v 18:30. Kromě vystavených prací se zde můžete těšit na občerstvení, stánek s nápoji a DJ.

Vyvrcholením večera a celého Ještědu f Kleci bude slavnostní vyhlášení vítězů a nominovaných Ještědu f Kleci #28, které začne ve 20 hodin.

Po vyhlášení nesmí chybět ani afterparty, kdy nám v hospodě Vokno zahraje pražský interpret Obi-wan smouker a další DJs.

Program tentokrát nekončí v pátek, ale pokračuje až do sobotního večera. Od dopoledních 11 hodin do 19 večerních bude náš ateliér se studentskými semestrálními pracemi otevřen veřejnosti. Během dne pak proběhne i komentovaná prohlídka ateliérem, pod vedením bratrů Jana a Petra Stolínovými.

Nenechte si Ještěd f Kleci ujít a přij(e)ďte se podívat.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři