Novinky a názory / zprávy

Ještěd F kleci #8 – vyhlášení vítězů

Ještě než začneme prezentovat vítězné školní ateliérové projekty letního semestru pražské Fakulty architektury, připomeňme si výsledky obdobné soutěže, která se pod názvem Ještěd F kleci konala na Fakultě umění a architektury v Liberci.

EARCH.CZ , 5. 10. 2012

Na Fakultě umění a architektury Technické univerzity v Liberci proběhl další ročník studentské soutěže Ještěd F kleci. Slavnostní vyhlášení proběhlo ve velkém atelieru FUA TUL 6. 6. 2012 a vítězem se stal student prvního ročníku Jakub Dvořák.

Ještěd F kleci (JFK) je organizován studenty pro studenty. Klade si za cíl přinést vnější nezávislý pohled na studentské projekty, jednotlivé ateliéry a celkovou úroveň školy. Každý semestr studenti přizvou porotu, která ohodnotí všechny vzniklé projekty a z těch nejlepších vybere jednoho hlavního vítěze, který přebírá putovní sošku Ještěda F kleci.

V tomto semestru pozvání do poroty přijali architekti:

Petr Burian (DaM), Jakub Cigler (Cigler Marani Architects), Věra Konečná (bydleni-iq.cz), Petr Stolín (atelier Stolín), Jan Tabor (teoretik architektury), Mirek Vodák (cb-arch.blogspot.com).

Po celodenním hodnocení bylo porotou vybráno deset nejlepších projektů, z nichž pět bylo nominováno, čtyři oceněny a poslední z nich se stal vítězem celé soutěže. Porotci také zvolili ty nejzajímavější témata projektů, které byly v tomto semestru zadány jednotlivými ateliery.

Slavnostní vyhlášení výsledků Ještěda F kleci patří k nejoblíbenější události celého semestru. Jak pro studenty, tak pro profesory jde o příjemné zakončení ateliérové práce, možnost podívat se na všechny projekty v celé jejich kráse a navzájem si o nich při rautu a dobré hudbě popovídat. Letošní ročník se opět vydařil výborně!

SEZNAM OCENĚNÍ

Nejzajímavější zadání: Kuks - atelier Zdeněk Fránek a Radek Suchánek Pavilon do centra Liberce – atelier prvního ročníku Petr Šmídek-Petr Jánoš Řadovka v Boskovicích – atelier prvního ročníku Petr Šmídek-Petr Jánoš

Absolutní vítěz JFK 08: Jakub Dvořák – Bylinková zahrada a Dům pro milovníka přírody-Pavilon do centra Liberce a Řadovka v Boskovicích, 1.ročník, atelier Šmídek-Jánoš

Jednotlivé ocenění: Libor Šenekel – Památník Václava Havla, 2.ročník, atelier Antonín Novák-Vladimír Balda Milada Vorzová – Komunitní centrum -Revitalizace bývalé mlékárny v Míšni, 2.ročník, atelier Fránek-Suchánek Stanislav Pech – Visuté zahrady Šporkovi v Kuksu, 3.ročník, atelier Fránek-Suchánek Jindřich Ráftl – Vyukové centrum v Kejdom Keku, Kamerun,1. ročník magisterské studium, atelier Fránek-Suchánek

Jednotlivé nominoce: Tamara Staňková – Sochařská škola v Kuksu, bakalářský projekt (4.ročník), atelier Fránek-Suchánek Ondřej Štěpán – Kontemplační ostrov na Vltavě, 1.ročník magisterské studium (5.ročník), atelier Novák-Balda Lukáš Koubek – Krematorium Mladá Boleslav, 3.ročník, atelier Jiří Buček- Filip Horatschke Marta Chaloupková – Knihovna…do mozaiky Boskovic, bakalářský projekt (4.ročník), atelier Fránek-Suchánek Marek Svoboda – Horské lázně Rožnov pod Radhoštěm, 3.ročník, atelier Buček-Horatschke

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 5. 10. 2012
  • zdroj: * Tisková zpráva

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři