Novinky a názory / názory a komentáře

Od Západu nefouká? Do Plzně zavítá brněnský architekt Svatopluk Sládeček

Do Plzně přijal pozvání architekt Svatopluk Sládeček

Přednášková a diskusní série Od Západu nefouká? Plzeňští architekti zvou, která přibližuje a reflektuje současnou architekturu v Plzni i mimo ni, pokračuje třetím dílem již ve středu 1. prosince 2021 od 18 hodin v kreativní zóně DEPO2015. Pozvání Terezy Nové a Jiřího Zábrana z ateliéru Pro-story přijal architekt Svatopluk Sládeček, zakladatel brněnského ateliéru NEW WORK.

Pěstuj prostor , 24. 11. 2021

Ve své prezentaci se Svatopluk Sládeček, známý mj. svým konceptem figurativní architektury, zaměří především na své realizace v regionech. Stavby různého účelu i měřítka spojuje autorovo sledování autentické tvůrčí cesty a jeho snaha o nalezení osobitých, nesamozřejmých a zároveň odpovídajících architektonických forem. Reflexi současné regionální architektury a české scény vůbec se pak bude Svatopluk Sládeček věnovat v debatě s Jiřím Zábranem.

Akce se bude řídit platnými hygienickými nařízeními. Vstupné činí 50 Kč. Vstupenky budou k dispozici na místě a v předprodeji na www.plzenskavstupenka.cz a GoOut.cz.

Svatopluk Sládeček

V letech 1988–1994 vystudoval architekturu na pražské UMPRUM. V roce 1995 stál u založení studia New Work, které dodnes vede. Pozornost širšího publika si získal pojetím tzv. figurkativní architektury, jíž uceleně představil na přelomu let 2004 a 2005 na výstavě Figurkativní architektura pro začátečníky v Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně a posléze i v několika reprízách v zahraničí. V letech 2016 a 2017 péčí Rostislava Koryčánka vystavoval společně s Davidem Krausem v Domě umění v Brně a opět v krajské galerii ve Zlíně. Od roku 2016 pedagogicky působí na Fakultě architektury na VUT v Brně. Opakovaně uspěl v soutěži Grand Prix Obce architektů, několikrát byl nominován na Cenu Klubu Za starou Prahu. V roce 2018 získal za stavbu chaty v Zadní Telnici nominaci na Českou cenu za architekturu. Je členem České komory architektů.

Klíčová slova:

přednáška Plzeň

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři