Novinky a názory / názory a komentáře

Výstava architektonického studia Projektil architekti v GJF

V posledních letech se Projektil zapsal do povědomí jako ateliér, který nedlouho po sobě vyhrál soutěž na dvě knihovny a za středisko ekologické výchovy Sluňákov získal Grand Prix Architektů za rok 2007. Stavba Národní technické knihovny v Praze v bezprostřední blízkosti fakulty architektury spěje do finále, Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové byla otevřena tento podzim.

Kateřina Frejlachová , 15. 12. 2008

 

PROJEKTIL 19/12/08 – 01/02/09 vernisáž 18/12/08 v 19.00 Galerie Jaroslava Fragnera Betlémské nám. 5a, Praha 1 www.gjf.cz út–ne 10–18 hod., zavřeno 24/12, 29/12, 31/12, 01/01  

 

V české kotlině působí velice málo architektonických studií, jejichž tvorba se může směle řadit k současné kvalitní a zajímavé evropské architektuře, a která se věnuje i propojení a začlenění architektury do společenských struktur. Tato svěžest, či lépe fresh styl, Projektilu bourá české představy o přísné architektuře.

 

Velmi důležitou součástí kreativní práce architektů tohoto studia je jejich spolupráce s předními českými designéry, grafiky, výtvarníky i teoretiky současného umění. Díky této otevřenosti se Projektil podílel na rekonstrukci dvou významných uměleckých prostor - galerií v centru metropole prezentujících současné umění - Galerii Václava Špály a TranzitDisplay.

 

Výstava Projektilu nebude suchou přehlídkou plánů a modelů, ale navozením atmosféry radosti z práce a odpočinku. Na výstavě se spolupodílí grafické studio Petra Babáka Laboratoř (je rovněž autorem grafického designu připravovaného katalogu), designérské studio Hippos (spoluautoři interiéru NTK) a umělecké uskupení Produkce Aktivit Současnosti (PAS), kteří s Projektilem spolupracují na výběru a instalaci výtvarných děl v NTK.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři