Technologie / produkty

Fasádu karlovarské Rezidence Triplex od studia A69 modeluje lineární textura omítek StoSignature

Trojice architektů z ateliéru A69-architekti navrhla do zástavby Karlových Varů komplex věžových budov s názvem Residence Triplex. Fasády nepravidelně zalamovaných objektů tvoří kompozice velkoformátových okenních otvorů střídající se s plochami s lineární texturou omítek StoSignature.

Sto , 19. 4. 2019

Luxusní rezidence TRIPLEX byla postavena v roce 2011 v Karlových Varech. Komplex tří věžovitých budov byl navržen tak, aby zapadl do architektury Karlových Varů. Nepravidelný tvar budov si přivlastnil přezdívku „skála“ a umožnil architektům vytvořit prostorné byty a venkovní terasy na střeše. Rezidence nabízí svým obyvatelům jedinečné výhledy na historické centrum a jeho okolí. Projekt byl oceněný cenou Grand Prix architektů v roce 2012. Kompletní zpracování projektové dokumentace ve všech stupních, včetně inženýrské činnosti, realizovala projekční a inženýrská kancelář AED project, a.s. z Prahy, investorem byla společnost TRIPLEX INVEST, s.r.o. Karlovy Vary. Autory návrhu byli architekti ing. arch. Boris Redčenkov, ing. arch. Prokop Tomášek a ing. arch. Jaroslav Wertig z ateliéru A69 – architekti s.r.o. z Prahy. 

Fasády všech tří objektů jsou navrženy jako kontaktní zateplovací systém, sestávající z minerální desky, armovací vrstvy a organické omítky. Byl zvolen organický fasádní zateplovací systém StoTherm Classic s minerálním deskovým izolantem, který je mimořádně pružný a mechanicky odolný, při zachování dobré difuzní otevřenosti a splnil náročné požadavky architekta, požární ochrany staveb, projektanta na funkčnost celého systému, aj. Z důvodu velkých prosklených ploch a neotevíravých oken v šikminách bylo nutné fasádu objektu B opatřit kotvícími a slaňovacími oky pro čištění oken horolezci.  

Z materiálů Sto je na fasádě použita organická vrchní modelační omítka Stolit MP a fasádní barva s technologií lotosového efektu® StoColor Lotusan. Lineární textura Linear 20, pro kterou jsou typické drážky v omítce, posiluje účinek měnícího se světla a řemeslně dokonalá aplikace dává fasádě bytové rezidence nezaměnitelnou tvář.  

První krok k omítkám StoSignature je jednoduchý - na stránkách vyplňte náš registrační formulář a společnost Sto Vám bezplatně zašle vzorky vybraných povrchů StoSignature. Na vlastní oči se přesvědčíte, že s tímto systémem kreativních omítek je možné téměř všechno. 

  • autor: Sto *
  • publikováno: * 19. 4. 2019
  • zdroj: * Reklamní sdělení

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři